Zakres zadań rzecznika prasowego będzie dosyć szeroki. Do najważniejszych należeć będą między innymi sporządzanie dokumentacji i korespondencji, współpraca z mediami, monitorowanie publikacji o gminie, przygotowywanie sprostowań i komunikatów, redagowanie odpowiedzi na listy, rozwijanie komunikacji wewnętrznej, współpraca międzynarodowa oraz z organizacjami pozarządowymi. Wszystko to ma budować pozytywny wizerunek wieliszewskiego samorządu.
Wójt Wieliszewa Paweł Kownacki wyjaśnił w rozmowie z naszą redakcją, że decyzja o utworzeniu stanowiska rzecznika prasowego gminy ma na celu profesjonalizację, podniesienie jakości i spójności przekazywanych informacji.
- Zadania związane z komunikacją medialną, które dotychczas były rozproszone pomiędzy różne osoby, zostaną skoncentrowane w rękach jednej osoby. To ważne w gminie liczącej już 22 tys. mieszkańców - powiedział Paweł Kownacki.
Do zadań rzecznika będzie także prowadzenie mediów społecznościowych gminy. - Moje profile społecznościowe będę dalej prowadził sam, tak jak to robiłem do tej pory - zastrzegł wójt.
Kandydaci muszą posiadać wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe, w tym współpracę z mediami oraz znać język angielski. Wymagana jest również znajomość przepisów związanych z prawem prasowym i dostępem do informacji publicznej.
- Podstawą zatrudnienia będzie umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy - czytamy w ogłoszeniu. Na tym etapie nie są znane szczegóły dotyczące wynagrodzenia, gdyż nabór na stanowisko trwa, a ostateczna decyzja będzie uzależniona kwalifikacji i doświadczenia wyłonionego kandydata.
Chętni do objęcia posady rzecznika dokumenty aplikacyjne mogą dostarczyć osobiście do Urzędu Gminy Wieliszew lub przesłać pocztą. Termin składania aplikacji upływa we wtorek, 21 stycznia. Szczegóły ogłoszenia znajdują się na stronie internetowej urzędu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz