Gmina Wieliszew oficjalnie włącza się do sprawy stacji przeładowania odpadów, która ma powstać przy ul. Sikorskiego w Legionowie. Taki obrót sprawy nie dziwi, bo planowana, kontrowersyjna inwestycja dotyczyć będzie mieszkańców miejscowości Łajski.
Mieszkańcy Łajsk nie chcą w swoim sąsiedztwie stacji przeładunkowej śmieci. Ich obawy są tożsame z obawami mieszkańców Legionowa. Lokalna społeczność boi się smrodu, gryzoni, a w sezonie letnim dużej liczby owadów.
Jak udało nam się dowiedzieć w Urzędzie Gminy Wieliszew, projekt specjalnej uchwały, która będzie stanowiskiem Rady Gminy Wieliszew w sprawie legionowskiej stacji przeładowania odpadów, jeszcze się tworzy. Wieliszewscy samorządowcy nie udostępniają jej treści.
Nieoficjalnie wiadomo jednak, że radni Wieliszewa opowiedzą się przeciwko tej inwestycji i wezmą w obronę mieszkańców miejscowości Łajski.
Treść uchwały, gdy tylko będzie dostępna opublikujemy na łamach Portalu Legio24.pl.
Przypominamy, że w środę (8.02) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta zbierze się Rada Miasta Legionowo. Podczas posiedzenia rozpatrywany będzie projekt uchwały dotyczący cofnięcia zgody prezydentowi miasta na bezprzetargową dzierżawę terenu przy ul. Sikorskiego firmie MS-Eko.
Zdaniem opozycyjnych radnych, mieszkańcy Legionowa, sprzeciwiający się powstaniu na tym terenie stacji przeładunkowej odpadów, powinni być na sesji obecni.
We wtorek (7.02) o godz. 18:00, także w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza odbędzie się z kolei posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, która będzie opiniować projekt uchwały dotyczący cofnięcia zgody prezydentowi miasta na bezprzetargową dzierżawę terenu przy ul. Sikorskiego. Także na tym posiedzeniu mieszkańcy mogą być obecni.
[ZT]119263[/ZT]
[ZT]119260[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz