Zamknij
REKLAMA

Powstaje stacja Wieliszew Centrum. Odbudowaną linię kolejową do Zegrza otworzą w II kwartale tego roku? [FOTO]

12.17, 23.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 16.11, 24.01.2023
Skomentuj Maszyny i wykonawcy na budowie przystanku Wieliszew Centrum, widać ścianki peronowe, fot. Mateusz Sadownik
REKLAMA

Trwają już prace przy budowie nowej stacji kolejowej Wieliszew Centrum. Pracująca na zlecenie kolejowej spółki PKP PLK firma wybudowała już fundamenty i ustawia ścianki peronowe. Nowa stacja znacznie ułatwi mieszkańcom Wieliszewa podróże do pracy i szkoły. Jak zapewniają kolejarze, roboty budowlane mają zakończyć się w drugim kwartale tego roku.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez PKP PLK, na przystanku Wieliszew Centrum, przy skrzyżowaniu linii kolejowej z drogą DW631, wykonawca przygotował fundamenty i ustawia ścianki peronowe. Po wybudowaniu konstrukcji ustawione zostaną ławki, wiaty oraz zamontowane oświetlenie. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Z myślą o osobach o ograniczonej możliwości poruszania się, będą ścieżki naprowadzające i pochylnie. 

[FOTORELACJA]2196[/FOTORELACJA]

Przy stacji Wieliszew Centrum budują także nowe torowisko

Obok przystanku od strony Wieliszewa układany jest tor. Do wzmacniania nasypu wykorzystywane są specjalne geotkaniny, które zapewnią stabilne ułożenie toru w trudnym podmokłym terenie.

- czytamy w komunikacie PKP PLK S.A.

Nie tylko Wieliszew Centrum

W ramach inwestycji powstaje także stacja kolejowa w Zegrzu Południowym. Tu, jak informują kolejarze, prace są już na ukończeniu.

W Zegrzu Południowym kończy się budowa dwóch nowych peronów. Na stacji zamontowano słupy sieci trakcyjnej, ułożone są podkłady, szyny, rozjazdy oraz kable do urządzeń sterowania ruchem.

Kiedy pociągi pojadą nową linią?

Budowana właśnie stacja Wieliszew Centrum jest częścią rewitalizowanej linii kolejowej do Zegrza Południowego (gmina Nieporęt). Według zapowiedzi kolejarzy, roboty budowlane zakończą się w II kwartale tego roku. Potem nadejdzie czas na odbiory techniczne. Przypomnijmy, że pierwotnie prace miały zakończyć jeszcze w 2022 roku.

[ZT]117522[/ZT]

Linię obsługiwać będzie Szybka Kolej Miejska, która w tym celu utworzy nowe połączenie o numerze S4.

Podróż pociągiem z Wieliszewa do Zegrza Południowego zająć ma ok. 4 minuty.

Koszt rewitalizacji linii kolejowej z Wieliszewa do Zegrza to 45 mln zł netto. Projekt jest dofinansowany w 80 proc. ze środków Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Realizacja zadania odbywa się w systemie „projektuj i buduj”.

[ZT]116498[/ZT]

[ZT]118363[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MM

0 0

Ciekawe gdzie będzie parking by tam w ogóle dojechać 🤣 18:07, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%