Zamknij
REKLAMA

Festiwal Kultury Ludowej w Wieliszewie już w czwartek

06.08, 08.11.2022 Redakcja
Skomentuj Zespół Powiśle, fot. OK Wieliszew
REKLAMA

W najbliższy czwartek (10.11) w Wieliszewie odbędzie się Festiwal Kultury Ludowej. Jest to wydarzenie organizowane cyklicznie od 2001 roku, w wigilię Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku jednak, po raz pierwszy pod nową nazwą - Festiwalu Kultury Ludowej im. Stanisława Moniuszki. Kto wystąpi?

Jak czytamy w informacji przesłanej przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie, przed publicznością w hali sportowej, przy ul. Modlińskiej 65, zaprezentuje się reprezentant Lubelszczyzny – Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław oraz gospodarze z Mazowsza – Zespół Tańca Ludowego „Promyki”. 

Występom towarzyszyć będzie III Niepodległościowa Potańcówka „Weselmy się!”, prezentacje twórców ludowych prowadzących bezpłatne warsztaty rękodzieła oraz stoiska z produktami lokalnymi, które będzie można nabyć! 

- czytamy w zaproszeniu na imprezę, która będzie także transmitowana w Internecie, na kanale YouTube “OK Wieliszew”.

Wydarzenie odbędzie się w Hali Sportowej w Wieliszewie, przy ul. Modlińskiej 65, w czwartek, 10 listopada w godzinach od 17:00 do 20:30.

Program Festiwalu Kultury Ludowej im. Stanisława Moniuszki

  • godz. 17:00 - 21:00 stoiska twórców ludowych i produktów lokalnych (możliwość zakupu),
  • godz. 17.30 - 20.30 występy zespołów folklorystycznych: Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław (Powiśle Lubelskie), Zespół Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa (Mazowsze),
  • godz. 18:00 - 20:00 bezpłatne warsztaty rękodzielnicze,
  • ok. godz. 20.15 III Niepodległościowa Potańcówka „Weselmy się” z Kapelą Powiśle.

Współorganizatorami XXII Festiwalu Kultury Ludowej im. Stanisława Moniuszki są Gmina Wieliszew, Powiat Legionowski, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Lokalna Grupa Działania Zalew Zegrzyński. 

Realizację zadania dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2022 Wolność po polsku.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%