Jak poinformował dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, mł. asp. Andrzej Mękarski, zgłoszenie o pożarze domku letniskowego przy ul. Groszkowskiego w Zegrzu wpłynęło do służb o godzinie 6:45. Do akcji skierowano dwa zastępy strażaków z JRG Legionowo, dwa z OSP Serock i po jednym z WSP Zegrze oraz OSP Wola Kiełpińska.
Po dojechaniu przez służby na miejsce okazało się, że ogniem objęty był cały domek letniskowy, a inne, sąsiadujące były zagrożone pożarem.
[FOTORELACJANOWA]2527[/FOTORELACJANOWA]
Natychmiast podjęto akcję gaśniczą wykorzystując do tego trzy prądy wody. Mimo szybkich działań strażaków drewniana konstrukcja domku spłonęła doszczętnie. W zgliszczach ujawniono ciało jednej osoby, która zginęła w ogniu. Prawdopodobnie był to mężczyzna.
Na miejscu poza strażakami pracowali policjanci i prokurator. Działania straży pożarnej zakończyły się przed godziną 10:00.
Obecnie policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tej tragedii.
Autobusu z Legionowa do metra Bródno nie będzie...
Dla Legionowa i okolic ważne są trzy połączenia do Warszawy. Do Winnicy gdzie są tramwaje bezpośrednio łączące z metrem, do metra Młociny przez Modlińską i Most oraz do Trasy Toruńskiej, gdzie Warszawa powinna zrobić komunikacyjny wezeł łączący obecne autobusy i tramwaje oraz metro (i obecną M2 gdzie wystarczy dobudować jedną stację i nową linię, która ma iść przez Wisłę w kierunku Marymontu.
VVV
11:40, 2026-01-15
Autobusu z Legionowa do metra Bródno nie będzie...
Miasto i Legionowo nie chce dublować kolei, ale jak coś się wydarzy na torach, to obecnie nie ma jak dotrzeć do Legionowa czy z Legionowa. Pociągi jadą około 25 minut z Legionowa do PKP Gdańska - a tam do metra są 4 minuty na pieszo.
Stefan
09:33, 2026-01-15
Hotele pracownicze w domach jednorodzinnych. Rząd...
A czym takie "kwatery pracownicze" różnią się od "kwater dla turystów" np nad morzem? Kwatery dla turystów tez powodują zwiększony ruch w okolicy, hałas i obniżają wartość domów w okolicy. To tez powinno być zabronione.
Yoolca
08:06, 2026-01-15
Legionowo: Radni chcą wyjaśnień. Chodzi o odśnieżanie
Radni za łopaty i na chodniki...
.....
12:13, 2026-01-14
0 0
Ile to osób jeszcze musi się spalić w tych cholernych domkach, żeby ktoś, coś zrobił ???