Zamknij
REKLAMA

W Woli Kiełpińskiej świętowano 90. rocznicę powstania OSP

12:58, 16.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Serock / Wola Kiełpińska: Gminny Dzień Strażaka. Fot. Urząd Miasta i Gminy w Serocku
REKLAMA

W sobotę (14.05) w Woli Kiełpińskiej (gmina Serock) świętowano 90. rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Urodzinowa impreza była połączona z obchodami serockiego Gminnego Dnia Strażaka. Głównymi atrakcjami wydarzenia był przemarsz strażackiej orkiestry dętej oraz piknik, który odbył się na terenie remizy.

Choć w sobotę świętowali wszyscy druhowie zrzeszeni w Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu Miasta i Gminy w Serocku, to jednak szczególny nacisk położono na 90. rocznicę powstania OSP w Woli Kiełpińskiej.

Druhny i druhowie z OSP Wola Kiełpińska dostali w prezencie urodzinowym nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on zakupiony ze środków, które przekazali: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komenda Główna Straży Pożarnej oraz samorząd Miasta i Gminy Serock.

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Kiełpińskiej otrzymała w sobotę także specjalne wyróżnienie Samorządu Województwa Mazowieckiego - Medal Pro Mazovia. Jest on przyznawany za wybitne zasługi przez Marszałka Województwa.

Zobacz materiał wideo z uroczystości:

Źródło wideo: Urząd Miasta i Gminy w Serocku

[ZT]116426[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%