Zamknij
REKLAMA

Lanberry i Raz Dwa Trzy wystąpią w Serocku. Obchody Święta Patrona Serocka - św. Wojciecha już trwają

14:13, 06.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Lanberry, fot. www.facebook.com/LanberryMusic/ | Zespół Raz Dwa Trzy, fot. Radek Polak, facebook.com/ZespolRazDwaTrzy/
REKLAMA

W sobotę (21.05) na serockim Rynku Miejskim - po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 - odbędzie się "Wojciechowe Świętowanie". To duża impreza plenerowa z wieloma atrakcjami dla mieszkańców i gości, którzy tego dnia odwiedzą Serock. Jak przedstawiają się jej szczegóły?

Jak informuje Katarzyna Kwiatkowska z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku imprezę otworzy barwny serocki korowód, który poprowadzi Orkiestra Brass Federacja. W korowodzie przemaszerują mieszkańcy miasta i gminy Serock, stowarzyszenia, organizacje, koła gospodyń wiejskich, przedszkola, szkoły, harcerze oraz grupy formalne i nieformalne. Start przemarszu zaplanowano na godz. 16:00.

Godzinę później, o 17:00 rozpoczną się występy artystyczne. Najpierw publiczności zaprezentują się dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

O godz. 18:00 odbędzie się koncert grupy “Teatr Piosenki Elżbiety Zapendowskiej”. Od 19:00 natomiast zaplanowano występy gwiazd - Lanberry oraz legendarnej polskiej grupy „RAZ, DWA, TRZY”.

Wśród atrakcji dodatkowych, zaplanowanych przez organizatorów, nie sposób nie wymienić bezpłatnego miasteczka, z którego powinni się ucieszyć najmłodsi uczestnicy imprezy. 

“Wojciechowe Świętowanie” na serockim Rynku Miejskim poprowadzi Władysław Grzywna.

Świętowanie trwa od 24 kwietnia

Sobotnia impreza na Rynku Miejskim to nie jedyne wydarzenie organizowane w ramach obchodów święta Miasta i Gminy Serock.

Obchody Święta Patrona Serocka - św. Wojciecha rozpoczęła Uroczysta Sesja Rady Gminy, której posiedzenie odbyło się 22 kwietnia. Sesja miała charakter uroczysty i została uświetniona hejnałem gminnym, z okazji 20. rocznicy ustanowienia hejnału Miasta i Gminy Serock.

W niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 11:00 odprawiona została również uroczysta Msza św., a na serockim rynku odbył się Jubileuszowy X Bieg Wojciechowy.

Ponadto w ramach obchodów zaplanowano następujące wydarzenia:

  • 07.05.2022 r. (sobota) godz.10:00 - Wojciechowy Turniej Szachowy, sala widowiskowa CKiCz, ul. Pułtuska 35;
  • 08.05.2022 r. (niedziela) godz. 10:00 - Wojciechowy Turniej Brydża Sportowego;
  • 14.05.2022 r. godz. 9:00 - Turniej Tenisa Stołowego, Hala PZSP w Serocku. Kategorie dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • 15.05.2022 r. - Turniej 6 piłkarskich, Wola Kiełpińska.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%