Sesja absolutoryjna to jedno z najważniejszych posiedzeń Rady Gminy. W czasie jej trwania radni oceniają pracę wójta - to w jaki sposób wykonał zapisy ubiegłorocznej uchwały budżetowej. Głosują także nad wotum zaufania dla niego.
Jak informuje Urząd Gminy Nieporęt, podczas środowej sesji radni zapoznali się w pierwszej kolejności z „Raportem o stanie Gminy Nieporęt za 2025 rok”, nad którym przeprowadzono debatę. Po tej części podjęto decyzję o udzieleniu wotum zaufania Wójtowi Gminy Nieporęt, Agnieszce Powale.
W kolejnym etapie Rada Gminy wysłuchała sprawozdania z wykonania budżetu oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok. Najważniejszym punktem sesji było głosowanie dotyczące udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Nieporęt z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. Stanowi ono potwierdzenie prawidłowej realizacji budżetu i odpowiedzialnego gospodarowania środkami publicznymi.
Radni, po zapoznaniu się z informacją o stanie mienia gminy oraz pozytywnymi opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej dotyczącymi wykonania budżetu gminy, 11 głosami za przy 3 przeciwnych i 1 wstrzymującym się opowiedzieli się za udzieleniem wójtowi absolutorium.
Decyzja radnych jest potwierdzeniem, że w 2025 roku Gmina Nieporęt konsekwentnie wdrażała zaplanowane działania, obejmujące zarówno inwestycje, jak i inicjatywy społeczne. Odpowiedzialne zarządzanie finansami pozwoliło zrealizować szereg przedsięwzięć, które zakończyły się powodzeniem i przełożyły się na zauważalne korzyści dla mieszkańców.
- podsumowują sesję nieporęccy urzędnicy w wydanym komunikacie.
Fotoradar w Zegrzu już działa! Kierowcy muszą uważać
Właśnie 70/h a nie qwa 30. *%#)!& po heblach dają, bo kupa w gaciach i wleka się 30 na godzinę zesrani bo pierwszy raz fotoradar widzą
Zyd
09:07, 2026-06-17
Sanepid wydał komunikat. Wiadomo, czy można już...
Zawsze "najczystsza" woda jest na kąpielisku w Serocku, bo tam jest woda tylko z Narwi, która ma znacznie "czystszą" wodę niż Bug , który ciągnie ze sobą wiele osadów i mułu.
Yoolca
17:53, 2026-06-16
Świadek zatrzymał pijaną kierującą. 50-latka miała...
A czy ten "świadek" miał uprawnienia do użycia przemocy wobec zatrzymanej? Tak tylko pytam, czy takie zatrzymanie można wykonać bezkarnie, czy jednak coś za to grozi, szczególnie jak by trafić na pijanego posła z immunitetem?
Yoolca
17:50, 2026-06-16
Na skrzyżowaniu Suwalnej i DW632 powstanie rondo
Ciekawe ile jeszcze wypadków na tym skrzyżowaniu będzie do roku 2028? Może nikt nie zginie?
Yoolca
17:47, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz