Zamknij
REKLAMA

Nieporęt: 71-latka wybrała się na grzyby i zgubiła się w lesie. Odnaleźli ją policjanci

10.53, 21.09.2022 Redakcja
Skomentuj Nieporęt: 71-latka wybrała się na grzyby i zgubiła się w lesie. Zdj. ilustracyjne, źródło: arch. Legio24.pl
REKLAMA

Chwile stresu przeżyła 71-letnia kobieta, która zgubiła się w lesie na terenie gminy Nieporęt. Mieszkanka Warszawy wybrała się na grzyby. Nie potrafiła jednak samodzielnie wyjść z lasu. O pomoc poprosiła policjantów.

Jak czytamy w informacji opublikowanej przez Komendę Powiatową Policji w Legionowie, 71-letnia mieszkanka Warszawy wybrała się na grzybobranie do jednego z lasów położonych na terenie gminy  Nieporęt. W pewnym momencie kobieta zauważyła, że się zgubiła. Przez godzinę próbowała samodzielnie wydostać się z lasu, jednak bezskutecznie. Wtedy zadzwoniła na alarmowy numer 112.

Jak relacjonuje rzecznik prasowa legionowskich policjantów, kom. Justyna Stopińska, dyżurna nieporęckiego komisariatu, do której trafiło zgłoszenie starała się uzyskać od kobiety jak najwięcej informacji, np. czy słyszy szum pobliskiej drogi, co widzi dookoła siebie, na jakim terenie się znajduje, czy widzi jakieś charakterystyczne drzewa, budynki, czy cokolwiek co mogłoby doprowadzić do niej policjantów. 

Jak zauważa kom. Stopińska, zaangażowani w akcję poszukiwawczą funkcjonariusze wykazali się doskonałą orientacją w terenie i znajomością podległego im rejonu służbowego i na podstawie informacji przekazanych przez 71-latkę ustalili miejsce, w którym może się znajdować. 

Kobieta cała i zdrowa została wyprowadzona z lasu. Jej życiu i zdrowiu nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo. Mieszkanka Warszawy wróciła do domu.

Jak przygotować się do grzybobrania? O policyjnych radach piszemy w poniższej wiadomości:

[ZT]117654[/ZT]

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%