Zamknij

Nieporęt: 28-latek uciekał przed policją. Teraz czekają go poważne kłopoty

11:09, 05.08.2022 | Redakcja / Źródło: KPP Legionowo
Skomentuj Na zdjęciu zatrzymany przez policjantów 28-latek, fot. KPP Legionowo
REKLAMA

Policjanci z Nieporętu zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę nie mając prawa jazdy. 28-latek na dodatek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a na jego koncie widniał też nakaz doprowadzenia do więzienia. Zatrzymany mężczyzna jest już w zakładzie karnym, ale to nie koniec jego kłopotów.

Jak informuje asp. Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, we wtorek (2.08), około godziny 23:00 policjanci z Komisariatu w Nieporęcie zwrócili uwagę na osobową skodę. Kierowca auta na ulicy Jana Kazimierza nie zastosował się do nakazu jazdy w prawo, jednocześnie przekraczając linię podwójną ciągłą. 

Zignorował policjantów

Jak relacjonuje asp. Agata Halicka, funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Mężczyzna siedzący za kierownicą skody nie reagował jednak na sygnały dawane przez policjantów do zatrzymania, ani na sygnały świetlne i dźwiękowe włączone w radiowozie. Uciekiniera udało się zatrzymać dopiero w Zegrzu Południowym.

Był poszukiwany, miał zakaz prowadzenia pojazdów

Kierowcą skody okazał się być 28-latek, mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że młody mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Na jego koncie znajdowały się trzy czynne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez Sąd Rejonowy w Częstochowie oraz przez Sąd Rejonowy dla Pragi Południe. Do tego 28-latek był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Sąd Rejonowy dla Pragi Południe, a także do odbycia kary pozbawienia wolności.

Już usłyszał zarzuty

Zatrzymany mieszkaniec powiatu częstochowskiego trafił do policyjnego aresztu, a auto którym kierował odholowane zostało na strzeżony parking. Mężczyzna usłyszał  zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania bez uprawnień, niestosowania się do wyroków sądu. Grozi mu kilkunastotysięczna kara grzywny, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara 5 lat więzienia.

Mężczyznę już przewieziono do zakładu karnego.

(Redakcja / Źródło: KPP Legionowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%