Zamknij
REKLAMA

Potężny pożar strawił mieszkanie przy Akademijnej w Jabłonnie. Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala

11.14, 19.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 11.24, 19.11.2022
Skomentuj Pożar mieszkania przy ul. Akademijnej w Jabłonnie. Fot. fb / KP PSP Legionowo
REKLAMA

W sobotę (19.11) około godz. 6:00, w jednym z bloków przy ul. Akademijnej w Jabłonnie doszło do pożaru mieszkania. Pożar, jak przyznają strażacy, był bardzo duży. W jego wyniku poszkodowana została jedna osoba. Nieprzytomną kobietę pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

Jak informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu przy ul. Akademijnej w Jabłonnie wpłynęło do służb o godz. 6:01. Na miejsce zadysponowano w sumie 6 zastępów strażaków - 4 z JRG Legionowo oraz po jednym z OSP Jabłonna i OSP Chotomów.

W chwili przyjazdu pierwszych zastępów straży pożarnej, pożar był bardzo rozwinięty. Z okien, na zewnątrz budynku wychodziły płomienie oraz wydobywał się dym. Zadymione było także wnętrze bloku.

[FOTORELACJA]2179[/FOTORELACJA]

Jak relacjonuje dyżurny legionowskich strażaków, aby wejść na klatkę schodową, straż pożarna musiała wybić szybę w drzwiach wejściowych. Następnie strażacy po schodach weszli na II piętro, gdzie znajdowało się objęte pożarem mieszkanie. Kiedy zbliżyli się do lokalu ujrzeli uchylone drzwi wejściowe, w których leżała nieprzytomna kobieta. Ewakuowano ją z miejsca zdarzenia i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Załoga karetki zabrała nieprzytomną kobietę do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na ugaszeniu płomieni za pomocą wody. Następnie spalone elementy zostały wyrzucone z mieszkania i jeszcze raz przelane wodą. Budynek, po zakończeniu akcji gaśniczej, został także sprawdzony kamerą termowizyjną.

Akcja gaśnicza trwała do godz. 8:39.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%