Dotychczasowe przejście łączące legionowskie os. Piaski ze stacją PKP zostało zamknięte, a w jego miejsce wyznaczono nową, dłuższą trasę. Dla ruchu kołowego zamknięta została natomiast rampa kolejowa, co oznacza mniej miejsc parkingowych dla kierowców.
Przejście przy stacji PKP zostało zamknięte. Fot. Legio24
W związku z rozbudową przejścia podziemnego, czas dojścia na stację PKP od strony Osiedla Piaski znacznie się wydłużył. Aby dotrzeć od tej strony na stację kolejową, trzeba iść przy blokach nr 89, 87 i 85, dalej wzdłuż wiaduktu trasy DK61, a następnie przejść po rampie do stacji. Na rampie natomiast (od 21 lipca) obowiązuje zakaz ruchu kołowego. Tym samym kierowcy nie mogą pozostawiać tu swoich aut.Mapa pokazuje nową trasę, jaką trzeba pokonać, by dostać się ze stacji PKP na os. Piaski. Fot. UM Legionowo
Za pierwszym razem nie zamknęli
Warto przypomnieć, że ten etap budowy miał się pierwotnie rozpocząć już 3 lipca i to właśnie w tym dniu chodnik miał zostać zgodnie z planem zamknięty. Niestety na informacjach o rozpoczęciu prac się zakończyło - okazuje się, że budowa nie tylko wiążę się z utrudnieniami, ale także z opóźnieniami. - W trakcie prac przygotowawczych do przebudowy przejścia podziemnego pojawiła się kolizja - tłumaczą opóźnienie przedstawiciele legionowskiego ratusza./jm, kh/
Wojtek14:56, 23.07.2014
czy wiadomo jak długo trzeba będzie chodzić dookoła?
Zyga20:59, 23.07.2014
Myślę że do września... bo wtedy maja oddać drogę wzdłuż rampy (ul. Torowa).
maly23:48, 23.07.2014
Super a pomyśleliście o osiedlu kozlówka raczej nie. Powiedzcie którędy mamy teraz chodzić, może przez tory????? Gdzie na nas czeka straż ochrony kolei o nie myślićie nic o nas . Super.
Kasia11:10, 24.07.2014
A czy pomyślał ktoś po tym jak mają sobie poradzić niepełnosprawni i kobiety z wózkami? Czy jest dostęp do windy?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Driftował sportowym autem. Stracił prawo jazdy
Troche niewyraźne to auto, czyżby to był Lanos?
Yoolca
20:50, 2026-06-24
Wbiegł do Biedronki z nożem w ręku? Jest już w ręka...
Mnie nie pomoglo
Maria
14:50, 2026-06-24
Wbiegł do Biedronki z nożem w ręku? Jest już w ręka...
Ale się popisaliscie. Była to biedronka ale zupełnie inna 🤣
Ja
12:44, 2026-06-24
Kupujesz te napoje? Wkrótce możesz zapłacić więcej
A np. Pepsi Cola bezcukrowa też wdrożenie?
Momo
12:13, 2026-06-24