Jak czytamy w komunikacie wydanym przez legionowskich urzędników, koszopalety usytuowane w atrium ratusza były tematem dyskusyjnym. Dla jednych stanowiły wygodną formę pozbycia się elektrośmieci, inni natomiast zwracali uwagę na nieodpowiedni dobór miejsca dla tego typu zbiórki.
Trzeba jednak przyznać, że dobrych stron tej współpracy było bardzo wiele. Mieszkańcy bezpłatnie pozbywali się swojej niedziałającej drobnej elektroniki, pozostawiając ją w ratuszu, natomiast większy sprzęt odbierany był bezpośrednio z domów.
- zauważa w komunikacie Urząd Miasta Legionowo.
Obecnie firma, jak informuje Urząd Miasta, zgłosiła chęć zakończenia współpracy, a koszopalety zostały już zabrane z atrium ratusza.
Dla mieszkańców Legionowa oznacza to, że tego typu odpady powinni oddawać albo do PSZOK-u, albo zgodnie z zasadami legionowskiego Systemu Gospodarki Odpadami. To znaczy: mieszkańcy bloków mogą pozostawiać je w altanach śmietnikowych, a odbiór odbywać się będzie raz na dwa tygodnie. Częstotliwość odbioru dla zabudowy jednorodzinnej to dwa razy w roku.
Jachranka: Ośrodka dla uchodźców nie będzie!
No i straciliśmy szansę. Mogliśmy zasilić piękny legionowski szpital lekarzami i pielęgniarkami. Przecież Maja Ostaszewska wyraźnie mówiła, kim są uchodźcy. Szkoda.
Boolo
01:49, 2026-04-05
Jachranka: Ośrodka dla uchodźców nie będzie!
No i straciliśmy szansę. Mogliśmy zasilić piękny legionowski szpital lekarzami i pielęgniarkami. Przecież Maja Ostaszewska wyraźnie mówiła, kim są uchodźcy. Szkoda.
Boolo
16:45, 2026-04-03
Nieoznakowany radiowóz policji w akcji. Piraci...
Łatanie budżetu nie bezpieczeństwo
X
08:51, 2026-04-03
Gminy ostrzegały: śmieci znów trafią do lasów....
Jak widać cały czas trwają kombinacje jak zepsuć dobrze funkcjonujący system odbioru odpadów. To dzięki temu że za stałą opłatą firma odbiera wszystko ilość wyrzucanych do lasów śmieci zmniejszyła się praktycznie do zera
Maro
21:21, 2026-04-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz