Zamknij
REKLAMA

Spotkanie w sprawie przeładowni śmieci przy Sikorskiego. Prezydenta Legionowa nie będzie

16.22, 24.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 09.38, 25.01.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com
REKLAMA

Podczas zaplanowanego na piątek, 27 stycznia spotkania w sprawie planowanej budowy stacji przeładunkowej odpadów przy ul. Sikorskiego w Legionowie nie będzie obecny prezydent miasta Roman Smogorzewski - poinformował Urząd Miasta. Mało prawdopodobne jest, aby w rozmowach uczestniczył ktokolwiek z kierownictwa ratusza.

Przypomnijmy, że w najbliższy piątek (27.01), z inicjatywy radnego Sławomira Traczyka, w Szkole Podstawowej nr 4 w Legionowie odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie utworzenia przy ul. Sikorskiego stacji przeładunkowej odpadów. Jak poinformował na swoim profilu w portalu społecznościowym Facebook radny Traczyk, na spotkanie zostali zaproszeni prezes firmy MS-Eko, prezes miejskiej spółki KZB oraz prezydent Legionowa wraz z jego zastępcami.

Jak już informowaliśmy, na spotkaniu nie będzie prezesa firmy MS-Eko, który w tym czasie ma zaplanowany wcześniej urlop. Teraz dowiadujemy się, że w rozmowach nie będzie uczestniczył także prezydent miasta Roman Smogorzewski.

Zaproszenie na piątkowe spotkanie dotarło do prezydenta Romana Smogorzewskiego, jednak nie będzie on obecny. Prezydent Smogorzewski chciałby się spotkać z mieszkańcami, ale w pełnym gronie - wraz z prezesem firmy MS-Eko. Ponieważ Pana prezesa z powodu urlopu nie będzie, prezydent także będzie nieobecny.

- poinformował we wtorek (24.01) Kamil Stępkowski z Referatu Kultury i Współpracy UM Legionowo.

Z rozmowy z Kamilem Stępkowskim z legionowskiego ratusza wynika, że jest mało prawdopodobne, by w zaplanowanym na 27 stycznia spotkaniu wziął udział ktokolwiek z kierownictwa Urzędu Miasta.

Ratusz planuje własne spotkanie

Jak powiedział Kamil Stępkowski z Referatu Kultury i Współpracy UM Legionowo, ratusz planuje organizację własnego spotkania informacyjnego na temat stacji przeładunkowej odpadów przy Sikorskiego. Mają wziąć w nim udział zarówno prezes firmy MS-Eko, jak i prezydent Smogorzewski. 

Do takiego spotkania mogłoby dojść już w lutym.

- powiedział Kamil Stępkowski z legionowskiego ratusza.

Kawa po herbacie?

Wszystko wskazuje na to, że w piątkowym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 4 w Legionowie wezmą udział wyłącznie mieszkańcy i niektórzy radni miejscy oraz przedstawiciel firmy MS-Eko.

Spotkanie takie może mieć jednak sens, pod warunkiem że zostanie wykorzystane do opracowania wspólnej strategii, którą będzie można zaprezentować podczas “ratuszowego spotkania informacyjnego”. Opracowanie tej strategii jest o tyle istotne, że petycja, pod którą podpisują się mieszkańcy straciła rację bytu.

W petycji mieszkańcy proszą władze Legionowa o niepodpisywanie umowy z firmą MS-Eko, choć umowa taka została już podpisana w grudniu ubiegłego roku. W obecnej sytuacji konieczne jest wypracowanie nowego stanowiska w sprawie, które uwzględniać będzie obecną sytuację prawną.

Kiedy spotkanie?

Zorganizowane przez radnego Sławomira Traczyka spotkanie w sprawie budowy stacji przeładunkowej śmieci przy ul. Sikorskiego w Legionowie odbędzie się w najbliższy piątek, 27 stycznia o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Legionowie, przy ul. Jana Pawła I nr 2.

Więcej na temat spotkania piszemy w poniższym artykule:

[ZT]119072[/ZT]

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Kacper-ekKacper-ek

4 0

No tak, prezydent rozmawia tylko z prezesem. Mieszkańcy są bez znaczenia. Dlaczego mnie to nie dziwi? 16:30, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

2 0

A może w końcu się zorganizujemy i zabierzemy Pana Prezydenta na wycieczkę, załadujemy go na taczkę i wywieziemy … do przeładowni razem z meblami żeby mógł urzędować w miłej atmosferze….. 07:34, 25.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZoskaZoska

0 0

Jestem za. 21:41, 26.01.2023


Twój nickTwój nick

3 1

Jeżeli umowa na śmieciowisko jest podpisana to musztarda po obiedzie. Jedyne co zostało to zorganizowanie fizycznej blokady inwestycji i jej nagłośnienie w różnych telewizjach. 18:22, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DaroDaro

3 0

Podpisano umowę z firmą która to firma ogłosiła upadłość. Z automatu taka umowa powinna być rozwiązana bo firma nie będzie w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań 14:15, 26.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%