Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Stacja przeładunkowa odpadów przy Sikorskiego. W piątek kolejne spotkanie

17.28, 23.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 17.52, 23.01.2023
Skomentuj Mieszkańcy nie chcą śmieci przy Sikorskiego, fot. mieszkaniec, źródło profil radnego S. Traczyka
REKLAMA

W najbliższy piątek (27.01) w Szkole Podstawowej nr 4 odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie stacji przeładunkowej odpadów, którą firma MS-Eko planuje wybudować przy ul. Sikorskiego w Legionowie. Organizatorem kolejnych rozmów na temat tej kontrowersyjnej inwestycji jest radny Rady Miast Legionowo, Sławomir Traczyk.

W niedzielę (22.01) na profilu radnego Sławomira Traczyka w portalu społecznościowym Facebook pojawiło się ogłoszenie, w którym radny zaprasza mieszkańców na kolejne spotkanie w sprawie stacji przeładunkowej odpadów, którą chce przy ul. Sikorskiego w Legionowie utworzyć firma MS-Eko.

Jak czytamy w ogłoszeniu, na spotkanie zostali zaproszeni: Prezydent Miasta Legionowo oraz jego zastępcy, prezes zarządu MS-Eko i Eko-Max, prezes zarządu miejskiej spółki KZB Legionowo oraz radni miejscy.

Oczywiście głównymi gośćmi spotkania mają być mieszkańcy, którzy mieszkają w sąsiedztwie planowanej inwestycji.

Spotkanie ma odbyć się w gmachu Szkoły Podstawowej nr 4, przy ul. Jana Pawła I nr 2, w piątek (27.01) o godz. 18:00.

Warto dodać, że radny Traczyk zainicjował też akcję zbierania podpisów pod petycją do Prezydenta Legionowa o niepodpisywanie umowy z firmą MS-Eko. Pod petycją podpisało się na ten moment ponad 570 osób.

Prezesa MS-Eko nie będzie

Jak udało się ustalić redakcji Portalu Legio24.pl, w spotkaniu nie weźmie udziału prezes firmy MS-Eko ze względu na zaplanowany urlop wraz ze swoimi dziećmi podczas ferii zimowych. Z naszych informacji wynika, że z mieszkańcami spotka się jednak osoba przez niego upoważniona.

Czy przyjdzie prezydent?

Na obecną chwilę nie wiadomo, czy w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele władz miasta. Zadaliśmy w tej sprawie pytania Kamilowi Stępkowskiemu z Referatu Kultury i Współpracy UM Legionowo. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Do udziału w spotkaniu namawiał ksiądz

Z informacji uzyskanych przez Legio24.pl wynika także, że do udziału w piątkowym spotkaniu, podczas niedzielnych mszy świętych namawiali mieszkańców III Parceli również księża z parafii Miłosierdzia Bożego, mieszczącej się przy ul. Targowej. Zaproszenia były odczytywane w imieniu radnego Traczyka.

Spotkanie spotkaniem, ale umowa już podpisana

Choć mieszkańcy posesji znajdujących się w okolicy planowanej inwestycji na pierwszym spotkaniu jasno wyrazili swój sprzeciw wobec planów powstania przy ul. Sikorskiego stacji przeładunkowej odpadów, wydaje się, że przysłowiowa klamka w tej kwestii już zapadła.

Na mocy listopadowej uchwały Rady Miasta Legionowo, która upoważniła prezydenta miasta do bezprzetargowego wydzierżawienia działki przy ul. Sikorskiego, prezes miejskiej spółki KZB, Irena Bogucka pod koniec grudnia 2022 r. podpisała umowę z firmą MS-Eko. Informację taką na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 18 stycznia, przekazał prezydent Roman Smogorzewski. Umowa ma obowiązywać przez 10 lat, czyli do końca 2032 roku.

Szerzej o tej sprawie pisaliśmy w poniższych artykułach:

[ZT]118939[/ZT]

[ZT]118960[/ZT]

[ZT]118977[/ZT]

[ZT]119003[/ZT]

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%