Cztery rekordy Michała Perla na zawodach we Francji

12:55, 20.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 18:22, 20.01.2023
Skomentuj Michał Perl, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie Michał Perl, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Aż cztery rekordy pobił podczas 5. Mistrzostw Świata w Lodowym Pływaniu Federacji IISA reprezentant powiatu legionowskiego Michał Perl. Nasz zawodnik zdobywając 2 złote i 3 srebrne medale ustanowił dwa rekordy świata i dwa rekordy Guinnessa.

W zawodach, które odbyły się w dniach od 12 do 15 stycznia we francuskim Samoens, uczestniczyło 500 zawodników z 41 krajów. Konkurencje rozgrywano na alpejskim jeziorze. Temperatura wody wynosiła ok. 3 stopni Celsjusza. W karierze Legionowianina, Michała Perla były to trzecie takie mistrzostwa.

Jak czytamy w informacji Starostwa Powiatowego w Legionowie, nasz reprezentant wystartował w trzech konkurencjach indywidualnych. Dwie z nich ukoronował rekordami świata i rekordami Guinnessa.

W wyścigu na 50 m stylem klasycznym wywalczył złoto, poprawiając przy tym swój własny rekord świata z Murmańska (2019 r.). na 31,83 s. Zwyciężył również na 100 m stylem klasycznym bijąc rekord świata Niemca, Sebastiana Engela, osiągając czas 1:11,33 s. Do złota Michał dołożył jeszcze jedno srebro – w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

Mistrz Świata wystartował również w sztafetach. Drużynowo udało się Polakom wywalczyć dwa srebrne medale - na dystansie 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!