Zamknij
REKLAMA

Jest ranking najlepszych liceów. Na których miejscach te z Legionowa?

14.47, 13.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 15.16, 13.01.2023
Skomentuj Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Wydawnictwo "Perspektywy" przygotowało najnowszy ranking najlepszych w Polsce liceów i techników. Wśród badanych placówek znalazły się trzy z Legionowa. Jakie miejsca zajęły?

Najnowszy ranking najlepszych liceów objął 1360 ogólniaków, które spełniły kryteria wejścia do niego. Kryteria te były jasno określone przez organizatorów. W szkołach tych maturę w maju 2022 r. zdawać musiało minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Jak czytamy na stronie internetowej "Perspektyw", zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z: przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych. Pracom Kapituły przewodniczyła prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

- czytamy w artykule "Perspektyw", podsumowującym najnowszy ranking najlepszych liceów.

Jak wypadły szkoły z Legionowa?

Legionowskie licea niestety nie zajęły ani jednego czołowego miejsca w zestawieniu. Najlepsze okazało się Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko. Placówka zajęła 77 miejsce w województwie mazowieckim i 286 w Polsce.

Kolejne w zestawieniu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej - 156 miejsce w województwie mazowieckim i 740 w Polsce.

Najgorzej wypadło II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego. Ta placówka znalazła się na odległym 203 miejscu w województwie mazowieckim. Jeśli chodzi o miejsce w klasyfikacji ogólnokrajowej to otrzymujemy wynik 1000+. Co oznacza, że szkoła znalazła się w gronie najsłabszych badanych placówek.

Zapoznaj się z pełnym rankingiem dla województwa mazowieckiego TUTAJ.

Najlepszym liceum, zarówno w województwie mazowieckim, jak i w całej Polsce okazało się XIV LO im. Stanisława Staszica z Warszawy.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

matimati

0 6

Ciekawe co na to pani dyrektor tego II LO? 16:06, 13.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

uczeńuczeń

1 6

Widać wieloletnią "troskę" o poziom edukacji w mieście. Poziom sięgnął ... jak widać. Zarządzanie na marnym poziomie, odpływ dobrych nauczycieli itd. itd. Nic dziwnego że nauczyciele i uczniowie z miasta zapełniają komunikację w kierunku Warszawy. Faktom nie da się zaprzeczyć. 20:45, 15.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kasaikasai

20 0

Ranking liceów uwzględnia średnie wyniki z obowiązkowych przedmiotów (z języka polskiego i matematyki), a te nie mogły być niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach (!!!!). Co oznacza, że szkoły, które w ogóle dostały się na listę Perspektyw, nawet te z końcówki tabeli, musiały spełnić wyśrubowane „kryteria wejścia”. Należy się cieszyć, że w Legionowie są aż trzy szkoły w rankingu Perspektyw, a nie jak zawsze narzekać, że jakaś szkoła jest na końcu listy... Sam tytuł rankingu: RANKING NAJLEPSZYCH LICEÓW. Trzeba czasem zadać sobie trochę trudu i podjąć się dogłębnej analizy. 21:00, 23.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Kacer-ekKacer-ek

0 0

No tak, ostatni zawodnik musi cieszyć się, że w ogóle dobiegł do mety. Innego wyjścia nie ma, bo by się załamał. Prawda jest taka, że tylko Salezjanie w Legionowie jeśli chodzi o szkoły średnie się liczą. No może Konopnicka jeszcze. Natomiast wynik drugiego LO to jakiś żart - najgorsze z najlepszych :-). Miejsce 1000+. Super. Ktoś pośle tam dzieciaka? 16:35, 24.01.2023


REKLAMA
0%