Delfin przywiózł z Niemiec aż 11 medali!

11:43, 21.12.2022 Redakcja Aktualizacja: 12:09, 21.12.2022
Skomentuj Ogromny sukces UKS Delfin podczas zawodów w Niemczech, fot. UM Legionowo Ogromny sukces UKS Delfin podczas zawodów w Niemczech, fot. UM Legionowo

11 medali zdobyło trzech zawodników legionowskiego UKS Delfin podczas odbywających się w niemieckim mieście Burghausen międzynarodowych zawodów pływackich. O sukcesie pływaków z Legionowa poinformował w środę (21.12) legionowski ratusz.

Puchar Świata federacji IWSA w Burghausen odbył się w dniach od 9 do 11 grudnia. Na wydarzenie to zjechało się mnóstwo zawodników z całego świata, a wśród nich z Chile, Argentyny, Austrii oraz z Polski.

Jak czytamy w informacji opublikowanej przez Urząd Miasta Legionowo, Klub UKS „Delfin” Legionowo reprezentowało w Niemczech troje zawodników: Jakub Rapacki, Piotr Rapacki oraz Maciej Perl.

Najmłodszy, Kuba Rapacki przywiózł ze sobą 4 złote medale. Zdobył je na dystansach: 25 m stylem dowolnym oraz klasycznym; 50 m stylem dowolnym oraz klasycznym. W swojej kategorii wiekowej A1, czyli do 15 roku życia, okazał się bezkonkurencyjny. Był to również najmłodszy uczestnik zawodów.

Najstarszy z całej trójki - Piotr Rapacki, tata Kuby wywalczył łącznie 5 medali. Dwa srebrne oraz cztery brązowe. Ścigał się w kategorii E (40-45 lat). Najcenniejsze trofea wywalczył na dystansach: 25 m stylem klasycznym oraz 50 m stylem dowolnym. Medale brązowe na: 25 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem dowolnym. Piotr również startował na dystansie 100 m stylem dowolnym, ale ostatecznie zajął 4 miejsce.

Trzeci z zawodników to Maciej Perl. Młodszy brat znanego mieszkańcom Legionowa Michała Perla, który idzie jego śladami. Maciek wywalczył dwa złote medale w kategorii A2 (15-19 lat) stylem dowolnym na dystansach 25 m i 50 m.

W sumie legionowska ekipa przywiozła z zawodów aż 11 medali!