Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Kierowcy parkują, jak chcą - ukarać ich nie można. Radny chce zmian

11.07, 18.11.2022 Redakcja Aktualizacja: 14.45, 18.11.2022
Skomentuj Parking wielopoziomowy po stronie os. Piaski w Legionowie. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

- Na parkingach wielopoziomowych zlokalizowanych przy legionowskim dworcu kolejowym nie obowiązują żadne przepisy ruchu drogowego - alarmuje radny Rady Miasta Legionowo, Mirosław Grabowski ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. Zdaniem radnego Grabowskiego niektórzy kierowcy korzystający z tych parkingów zostawiają swoje auta gdzie chcą, często blokując ciągi komunikacyjne i utrudniając dostęp np. do hydrantów przeciwpożarowych. Taka sytuacja jest, zdaniem opozycyjnego radnego, nie do przyjęcia. Zwrócił się on więc do władz miasta o zajęcie się tym problemem.

Jak czytamy w informacji, którą radny Rady Miasta Legionowo, Mirosław Grabowski przesłał do redakcji Portalu Legio24.pl, zwiększone zapotrzebowanie na miejsca parkingowe, wymaga od władz miasta i zarządcy obiektu racjonalnego gospodarowania i dobrego wykorzystania istniejących miejsc parkingowych. Należy jednak brać pod uwagę zasady bezpieczeństwa.

Dziś na tym parkingu nie obowiązują żadne przepisy, a parkowanie dość często odbywa się w miejscach utrudniających bezpieczne dotarcie do samochodu czy urządzeń bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dlatego mam nadzieję, że władze miasta pochylą się nad tym problemem oraz przeprowadzą procedurę związaną z ustaleniem organizacji ruchu i wyznaczą na tym terenie strefy ruchu. 

- zauważa radny Mirosław Grabowski, który dodaje, że


Źle funkcjonująca infrastruktura tego obiektu stanowi problem nie tylko dla gości odwiedzających nasze miasto ale również dla mieszkańców, dla których sprawne i bezpieczne korzystanie z parkingów jest bardzo ważne i stanowi nieodzowny element ich codziennego funkcjonowania.

Radny wysłał w tej sprawie interpelację

We wtorek (15.11) radny Mirosław Grabowski wysłał do prezydenta Romana Smogorzewskiego interpelację w tej sprawie. Zwraca się w niej z prośbą o ustanowienie na parkingach wielopoziomowych i w ich okolicach stałej organizacji ruchu.

Pozwoli to służbom porządkowym na podejmowanie czynności wobec osób naruszających przepisy lub stwarzających zagrożenia dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu.

- Obecnie ani Straż Miejska, ani Policja nie mogą interweniować na parkingach wielopoziomowych np. w sprawie nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Choć mieszkańcom trudno to zrozumieć, dopóki nie ma tam stałej organizacji ruchu, nie mamy podstaw prawnych, aby karać takich kierowców

- przekazał w rozmowie z Portalem Legio24.pl Komendant Straży Miejskiej w Legionowie, Adam Nadworski.

Radny Grabowski prosi także władze miasta o czytelne oznakowanie miejsc parkingowych na terenach bezpośrednio przyległych do parkingów wielopoziomowych.

Treść interpelacji publikujemy poniżej:

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

kierowcakierowca

1 1

Radny bezradny nic nie potrafi załatwć 12:26, 18.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PawełPaweł

1 1

Codziennie odcholować po 10 samochodów.
Jak raz zapłacą kilka stów za cholowanie i za parking to im się odechce stawiać samochody gdzie popadnie. 10:28, 19.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

2 0

Sugeruję szanownemu radnemu spróbować zaparkować wokół dworca pomiędzy 8 a 9 rano, tak żeby nie krążyć godzinę w poszukiwaniu „legalnego” miejsca i jednocześnie nie spóźnić się na pociąg i do pracy.
W jaki sposób znaki zakazu miałyby zwiększyć ilość miejsc parkingowych, które obecnie ewidentnie nie spełniają zapotrzebowania? Efekt będzie taki, że nielegalne parkowanie przesunie się na os. Piaski. Jak zawsze spojrzenie władzy na problem od d*py strony… może najpierw zastanówmy się jaka jest przyczyna obecnego problemu? 12:05, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%