Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Satyrą w Putina - wystawa rysunku i szczytny cel

06.10, 12.11.2022 Redakcja
Skomentuj Autor: Marek Dąbrowski
REKLAMA

W przyszły piątek, 18 listopada w Legionowie odbędzie się wyjątkowa wystawa, której (negatywnym) bohaterem będzie zbrodniarz wojenny, dyktator Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin. Wystawie towarzyszyć będzie także akcja charytatywna. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:00.

Podczas wystawy swoje antyputinowskie rysunki przedstawi znany legionowski rysownik, Marek Dąbrowski. Wystawa będzie połączona ze zbiórką na rzecz zwierząt z ukraińskiego Żytomierza. Zbierana będzie żywność oraz pieniądze na jej zakup.

Co ważne, wystawione prace będzie można rezerwować i po zakończeniu wystawy trafią one do prywatnych rąk. Wszystkie środki uzyskane w ten sposób autor przeznacza na pomoc chorym ukraińskim zwierzętom z Żytomierza.

To przeszło 20 prac w formacie A3, które dotykają tego co się dzieje za granicami naszego kraju. Każdy konflikt wojenny ma swoją historię opisaną rysunkami satyrycznymi. Dziś chciałbym dotknąć tematu Putina i walczyć ze złem za pomocą swojej sztuki, za pomocą śmiechu. Skąd ten pomysł? Z chęci wypowiedzi i chęci pomocy. Serdecznie zapraszam na wystawę, będzie ona dostępna do 15 grudnia. Wpływy z zakupu grafik zostaną przekazane na lekarstwa dla zwierząt poszkodowanych przez wojnę i zostaną przekazane wolontariuszom, którzy zajmują się nimi w Żytomierzu 

– mówi artysta Marek Dąbrowski.

Wystawę będzie można podziwiać od 18 listopada, od godz. 17:00 w siedzibie Laser-War, przy ul. Zegrzyńskiej 6 w Legionowie.

Nie tylko wystawa…

Na wystawę można również przynieść karmę dla zwierząt. Wolontariuszom szczególnie zależy na karmie dla szczeniąt, dla małych kotów oraz produkty dla zwierząt z problemami gastrycznymi.

To trzecia taka akcja od czerwca tego roku, kiedy środki na zakup leków specjalnych, preparatów medycznych trafiają dla potrzebujących zwierząt z rejonu Żytomierza.

 – mówi prezes komitetu społecznego tych zbiórek Dariusz Grodecki.

Zbiórki są zarejestrowane pod nr 2022/3697/OR i 2022/3226/KS.

Zebrane podczas wystawy i nie tylko niej artykuły dla zwierząt trafią do Żytomierza 28 grudnia.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%