Zamknij
REKLAMA

Dyrekcja o konflikcie w II Liceum Ogólnokształcącym w Legionowie

12.08, 07.11.2022 Jarosław Malinowski Aktualizacja: 16.55, 07.11.2022
II Liceum Ogólnokształcące w Legionowie. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

Po trzech tygodniach oczekiwania dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie odniosła się do opublikowanych przez Portal Legio24.pl artykułów, opisujących zdarzenia będące zarzewiem konfliktu pomiędzy władzami placówki, uczniami i ich rodzicami. Pismo, które otrzymaliśmy z II LO wnosi kilka niezmiernie ważnych w całej sprawie informacji.

W piśmie skierowanym do redakcji Legio24.pl, dyrektor II LO, Anna Lewandowska przyznaje, że opisywane przez nasz portal wydarzenia miały miejsce.

(...) nie kwestionuję, iż opisana w artykule sytuacja z nauczycielem jednego z przedmiotów rzeczywiście miała miejsce (...)

- pisze do naszej redakcji dyrektor II LO w Legionowie, Anna Lewandowska.

Dyrektor zarządzanej przez UM Legionowo szkoły przyznaje jednocześnie, że nie widziała możliwości dalszej współpracy z tym nauczycielem i zakończyła z nim współpracę.

W swoim piśmie Anna Lewandowska odniosła się również do rotacji kadry pedagogicznej, uznając ją za proces naturalny. Tłumaczyła także fakt towarzyszenia jednemu z uczniów w drodze do toalety przez szkolnego pracownika.

Nie bez znaczenia ma także fakt odniesienia się przez dyrektor II LO do liczby odwołanych zajęć lekcyjnych w roku szkolnym 2021/2022.

(...) pragnę zauważyć, iż jest to 4,4 proc. wszystkich zaplanowanych zajęć w tymże roku szkolnym. Jest to zatem niewielki odsetek. (...)

- zauważa Anna Lewandowska.

Dyrektor dodaje, że zgodnie z regułą gdy absencja nauczyciela przypada na pierwszą lub ostatnią godzinę zajęć w danej klasie, to lekcja jest odwoływana. Zastępstwa są organizowane w przypadku, gdy nieobecność nauczyciela wypada pomiędzy drugą, a przed ostatnią lekcją w planie zajęć.

Pełna treść pisma dyrektor II LO w Legionowie, Anny Lewandowskiej

Poniżej publikujemy w całości treść pisma, które otrzymaliśmy od dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie, Anny Lewandowskiej. Choć swój list dyrekcja zatytułowała “Sprostowanie”, to jednak w rozumieniu Ustawy Prawo Prasowe pismo, które otrzymaliśmy sprostowaniem nie jest. 

Prawo do sprostowania przysługuje w momencie opublikowania przez media "nieścisłej lub nieprawdziwej wiadomości". W tym przypadku, Legio24.pl opisało sprawę rzetelnie, na podstawie oficjalnych dokumentów. W piśmie nie znajdziemy więc sprostowania naszych informacji. Jest natomiast ich potwierdzenie, uzupełnione o opis całej sytuacji z punktu widzenia placówki. Traktujemy je więc jak odpowiedź na nasze zapytania prasowe, które wysłaliśmy do dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w dniu 14 października, a na które odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

Cieszy nas fakt, że dyrektor Anna Lewandowska zdecydowała się opisać całą sprawę i zapewniła, że cała sytuacja - choć nieprzyjemna - została wyjaśniona, a konfliktowy nauczyciel został zwolniony z pracy.

Co najważniejsze dla uczniów placówki, dyrektor zapewniła, że właściwy poziom nauczania i prawidłowe funkcjonowanie społeczności szkolnej stanowią dla władz szkoły najwyższy priorytet.

Poniżej pełna treść listu:

* Zakryta część prezentowała informacje będące danymi wrażliwymi jednego z uczniów.
 

[ZT]118062[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Jarosław Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%