Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Gigantyczna kolejka do Mediq. Klinika naruszyła przepisy? [WIDEO]

11.38, 27.09.2022 Redakcja Aktualizacja: 13.00, 27.10.2022
Skomentuj Fot. Tik Tok / radiologicznamama
REKLAMA

W sobotni poranek (24.09) przed legionowską kliniką Mediq ustawiła się długa na kilkaset metrów kolejka. Pacjenci oczekiwali w niej na zapis do lekarza specjalisty w ramach NFZ. Zdaniem legionowskiego radnego ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy, Mirosława Grabowskiego, taka organizacja zapisów przez właściciela Kliniki Mediq może naruszać obowiązujące przepisy.

Sobotnia kolejka do rejestracji w legionowskiej Klinice Mediq rozpaliła lokalny Internet do czerwoności. Pacjenci, aby zapisać się do lekarza specjalisty na kolejną wizytę na 2023 rok, musieli czekać w kilkuset metrowej kolejce, ciągnącej się od wejścia do przychodni wzdłuż ul. Piłsudskiego, aż do bloków stojących za budynkiem Mediq. Sobota była bowiem pierwszym dniem zapisów pacjentów na następny rok - tych kontynuujących leczenie. Ci obawiając się, że w kolejnych dniach może wyczerpać się limit w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, stanęli w kolejce. Co prawda zapisy są też realizowane telefonicznie, ale często łatwiej jest przyjść i odczekać swoje, niż się do kliniki dodzwonić.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kolejka, rodem z PRL-u u przypadkowych przechodniów budziła zaciekawienie, u pacjentów oczekujących na zapis natomiast złość i zażenowanie. 

Jak się okazuje "nowi" pacjenci zapisywani są do specjalistów na bieżąco. Jeśli wyczerpany zostaje limit w ramach kontraktu z NFZ, wpisywani są na listę oczekujących. Podobnie powinni być traktowani pacjenci kontynuujący leczenie. W tym wypadku przede wszystkim to lekarz powinien wskazać przybliżony termin kolejnej wizyty, a przychodnia powinna pacjenta zapisać.

@radiologicznamama #NFZ #kolejka #stoimy #stop #paranoja ♬ dźwięk oryginalny - annazabawska94

Wideo: Tik Tok / radiologicznamama

Kto jest winny takiej sytuacji?

Do sprawy odniósł się jeden z legionowskich radnych, Mirosław Grabowski ze Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. W jego ocenie taka forma zapisów do specjalistów narusza obowiązujące przepisy.

Mediq narusza przepisy ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Przecież zapisy do lekarza powinny odbywać się nieprzerwanie. Nie ma tam takiego pojęcia jak wyznaczanie dnia w którym przychodnia prowadzi takie zapisy. Mam nadzieję że wreszcie ktoś z NFZ zrobi z tym porządek. Nie ma takiej potrzeby aby ludzie stali w takich kolejkach. Oczywiście to nie rozwiąże problemu dostępu do specjalisty ponieważ tych specjalistów brakuje. Pacjent powinien uzyskać pomoc medyczną w dniu zgłoszenia a jeżeli przychodnia nie może mu takiej pomocy udzielić to wpisuje na listę osób oczekujących. Można tego dokonać osobiście lub telefonicznie każdego dnia. Takie są w tym zakresie przepisy. Każdy kto ich nie przestrzega a posiada kontrakt z NFZ naraża się na wysokie kary.

- mówi radny Mirosław Grabowski.

O sprawę sobotniej kolejki zapytaliśmy drogą mailową właściciela Kliniki Mediq oraz Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak tylko otrzymamy odpowiedzi, wrócimy do sprawy.

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PolaPola

0 0

Bezprawie złapać klientów na zapas a co z tymi co zachorują? Prywatnie!!!! 19:12, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%