Zamknij

Legionowo: Remont ulicy Pałacowej pod znakiem zapytania

12:53, 04.08.2022 | Redakcja
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne, fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Planowany w tym roku przez legionowski ratusz remont ul. Pałacowej stoi pod znakiem zapytania. W rozpoczętym 13 lipca przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. Jest ona droższa o prawie 600 tys. zł niż zakładał Urząd Miasta. Urzędnicy mają teraz dwa wyjścia - albo zwiększą budżet przewidziany na realizację tej inwestycji, albo zakończą postępowanie przetargowe bez rozstrzygnięcia i remont zostanie odłożony w czasie.

Z dokumentacji przetargowej wynika, że ratusz planuje na ul. Pałacowej wymianę nawierzchni, budowę nowych chodników, zjazdów na posesje oraz miejsc postojowych. Wymienione ma być także uliczne oświetlenie. Na ten cel urzędnicy zarezerwowali kwotę 790 tys. zł. 

13 lipca ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Firmy miały czas na złożenie swoich ofert do 2 sierpnia. W terminie tym wpłynęła tylko jedna oferta - warszawskiego konsorcjum firm GJM A.G. oraz Invest A.G. Konsorcjum to zajmie się także niebawem kompleksowym remontem ul. Zakopiańskiej.

Oferta konsorcjum opiewa na kwotę prawie 1 mln 384 tys. zł. Jest więc droższa od przewidywań ratusza o blisko 600 tys. zł.

Dwa wyjścia z sytuacji

W obecnej sytuacji Urząd Miasta Legionowo ma dwa wyjścia. Unieważnić przetarg bez rozstrzygnięcia i tym samym odłożyć remont ul. Pałacowej lub zwiększyć środki przeznaczone na realizację tej inwestycji. Zwiększenie środków wymaga jednak zgody radnych.

Na razie trudno przewidzieć, którą z opcji wybiorą legionowscy urzędnicy. W ostatnim czasie w podobnej sytuacji było wiele przetargów. Dla części z nich zwiększono środki - np. w przypadku ul. Zakopiańskiej, a dla części nie.

Jak długo będzie trwał remont?

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę inwestycji, umowa z firmą budowlaną powinna zostać podpisana do 26 sierpnia. Sam remont nie powinien trwać dłużej niż 2 miesiące.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%