Zamknij
REKLAMA

Rusza remont Zakopiańskiej w Legionowie. Utrudnienia potrwają 3 miesiące

11:20, 04.08.2022 | Redakcja
Skomentuj Ulica Zakopiańska w Legionowie zostanie wyremontowana. W końcu udało się wybrać wykonawcę. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

Pod koniec lipca Urząd Miasta Legionowo wreszcie rozstrzygnął przetarg na remont ulicy Zakopiańskiej. To oznacza, że jeszcze w tym roku z wyremontowanej drogi będą mogli korzystać mieszkańcy. Jakie prace dokładnie są planowane? Kiedy się rozpoczną?

Ulica Zakopiańska zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Warszawskiej (DK61) do granic administracyjnych Legionowa, czyli aż do samego lasu. Pojawi się nowa nawierzchnia, wybudowane mają zostać nowe zjazdy na posesje oraz chodnik.

Na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Kwiatowej dodatkowo zostaną przebudowane linie energetyczne oraz wybudowane miejsca postojowe. Pomiędzy DK61 a ul. Kwiatową powstanie ciąg pieszo-rowerowy. 

Wpłynęły trzy oferty

W rozpoczętym 30 czerwca postępowaniu przetargowym wpłynęły trzy oferty. Najkorzystniejszą okazała się być ta złożona przez konsorcjum warszawskich firm Gajm A.G oraz Invest A.G. Konsorcjum to zrealizuje inwestycję za kwotę prawie 2 mln 996 tys. zł.

Warto zaznaczyć, że był to piąty przetarg w sprawie przebudowy ul. Zakopiańskiej. Cztery poprzednie zostały unieważnione, bo składane oferty znaczenie przekraczały budżet zaplanowany na inwestycję.

Znów trzeba było dołożyć pieniędzy

Z dokumentacji przetargowej wynika, że legionowski ratusz miał na realizację inwestycji odłożone 2 mln 700 tys. zł. Czyli prawie o 300 tys. zł mniej, niż koszt wynikający z najtańszej oferty. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo, która odbyła się 1 sierpnia, radni zwiększyli jednak budżet przeznaczony na remont ul. Zakopiańskiej o brakujące środki.

I było to już drugie zwiększenie środków przeznaczonych na tę inwestycję. W maju radni do inwestycji dokładali ponad pół miliona złotych. Wtedy jednak przetargu nie udało się rozstrzygnąć, bo najtańszy wykonawca nie zgodził się na przedłużenie terminu związania ofertą (najtańsza oferta opiewała wtedy na niewiele ponad 2 mln 600 tys. zł.).

Do czwartego (unieważnionego) przetargu ws. remontu Zakopiańskiej stanął tylko jeden wykonawca i zaproponował kwotę opiewającą na blisko 3 mln 250 tys. zł. 

W piątym przetargu udało się w końcu wybrać wykonawcę.

Remont ul. Zakopiańskiej ruszy lada moment

- Planujemy podpisanie umowy w dniu 5 sierpnia 2022 r., wprowadzenie na budowę na początku przyszłego tygodnia - pisze w odpowiedzi na nasze pytania Kamil Stępkowski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta Legionowo.

Prace i związane z nimi utrudnienia mają potrwać 3 miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem z wyremontowanej ulicy mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Polski Ład.
 

[ZT]116532[/ZT]

[ZT]116028[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%