Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Centra przesiadkowe z miesięcznym poślizgiem

14:26, 01.08.2022 | Redakcja
Skomentuj Teren przebudowywanej pętli przy ul. Sowińskiego w Legionowie. Stan na dzień 1 sierpnia 22 r., fot. UM Legionowo
REKLAMA

Termin zakończenia budowy centrów przesiadkowych w Legionowie - przy ul. Sowińskiego oraz na os. Młodych został wydłużony do końca sierpnia br. Według oficjalnej informacji otrzymanej z legionowskiego ratusza, powodem są opóźnienia w dostawach materiałów oraz brak pracowników.

Sztandarowa inwestycja Miasta Legionowo - przebudowa pętli autobusowych przy ul. Sowińskiego oraz na os. Młodych planowo miała zakończyć się do końca lipca br. Wtedy obiekty miały już być po obowiązkowych odbiorach technicznych, gotowe na udostępnienie mieszkańcom. Niestety już w trakcie pierwszego wakacyjnego miesiąca widać było, że wykonawca nie wyrobi się w przewidzianym terminie.

Przy Sowińskiego opóźnienia były już od początku

Zgodnie z pierwotnymi informacjami przekazywanymi przez Urząd Miasta Legionowo, zgodnymi z dokumentacją przetargową, budowa centrum przesiadkowego na terenie pętli przy Sowińskiego miała rozpocząć się 27 kwietnia. Tego dnia zlikwidowano tam przystanki autobusowe. Niestety wykonawca - firma TIT Bruk nie weszła od razu na plac budowy. Dopiero 11 maja ogrodzono teren inwestycji. W późniejszych dniach rozebrano starą nawierzchnię, pozostawiając stertę gruzu, która pozostawała tam przez kolejne dni.

Właściwe prace ruszyły dopiero w czerwcu. Nikogo więc nie powinno dziwić, że wykonawca nie wyrobił się z remontem na koniec lipca, kiedy to prace miały zostać ukończone.

Sytuacja przy przebudowie pętli na os. Młodych była trochę lepsza, ale i tam mieszkańcy zauważali przestoje, które wskazywały, że TIT Bruk nie wyrobi się w terminie.

Centra przesiadkowe miesiąc później

W poniedziałek (25.07), widząc w jakim stanie jest inwestycja przy ul. Sowińskiego, Portal Legio24.pl wysłał w tej sprawie zapytanie prasowe do Urzędu Miasta Legionowo (UM Legionowo). W ubiegłym tygodniu odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

W czwartek nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że przebudowa opóźni się o miesiąc. Taką informację mieli przekazać pracujący na budowie robotnicy. 

W poniedziałek (1.08) kontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym UM Legionowo, Kamilem Stępkowskim. Odpowiedź ratusza w sprawie budowy centrów przesiadkowych potwierdziła nasze zeszłotygodniowe ustalenia.

Jak zaznaczył w odpowiedzi Kamil Stępkowski z Urzędu Miasta Legionowo, termin realizacji inwestycji polegającej na budowie centrów przesiadkowych przy ul. Sowińskiego oraz na os. Młodych został przedłużony do 31 sierpnia br. O wydłużenie terminu poprosił wykonawca.

Uwzględniając pisemny Wniosek Wykonawcy, który został złożony w związku ze zmniejszoną ilością pracowników z Ukrainy w związku z trwającą wojną, zachwiane łańcuchy dostaw materiałów oraz wydłużony czas oczekiwania na odbiory końcowe i eksploatacyjne zamawianych urządzeń, termin realizacji robót budowlanych został wydłużony do dnia 31.08.2022 r.

- informuje Kamil Stępkowski z UM Legionowo.

Ponieważ zawarto porozumienie, wykonawca - w związku z opóźnieniami - nie zostanie obciążony karą umowną.

 

Więcej o budowie centrów przesiadkowych przy ul. Sowińskiego oraz na os. Młodych w Legionowie pisaliśmy w poniższych artykułach:

[ZT]116237[/ZT]

[ZT]116402[/ZT]

[ZT]115977[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%