Zamknij
REKLAMA

Dodatkowe wsparcie na remont Willi Kozłówka. Mniej, niż chciało miasto

11:39, 22.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Willa Kozłówka, fot. UM Legionowo
REKLAMA

Miasto Legionowo dostało dodatkowe wsparcie finansowe na remont zabytkowej Willi Kozłówka. Tym razem pieniądze popłynęły z budżetu samorządu Województwa Mazowieckiego. Czy jest szansa, że uda się w końcu wyremontować zabytkowy budynek?

O planach Urzędu Miasta Legionowo dotyczących przekształcenia zabytkowej Willi Kozłówka w filię Miejskiej Biblioteki Publicznej pisaliśmy już kilkukrotnie na łamach Legio24.pl. Ratusz chce budynek wyremontować, z zachowaniem jak największej liczby elementów zabytkowych i przystosować do potrzeb miejskiej książnicy. W tej sprawie już dwukrotnie ogłaszano przetargi. Trzeba było je jednak unieważnić, bo cena jaką zaproponowały firmy budowlane przekraczała zaplanowany na ten cel budżet.

- W obu przetargach ceny najkorzystniejszych ofert (ok. 5 mln zł)  znacznie przewyższały kwotę, którą zamawiający mógł przeznaczyć na realizację inwestycji - informował w kwietniu bieżącego roku naszą redakcję pełniący obowiązki rzecznika prasowego UM Legionowo, Kamil Stępkowski, który przy okazji dodał, że ratusz wystąpił o dodatkowe dofinansowanie inwestycji przez samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miasto do tej pory miało zarezerwowane na ten cel 3,8 mln złotych. Ratusz chciał, by marszałek do remontu dołożył kolejne 3 mln zł. Niestety dofinansowanie jest mniejsze.

Urząd Marszałkowski dofinansuje remont Willi Kozłówka kwotą 1 mln 300 tys. zł

Z informacji, jaką przesłał w środę (22.06) Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego wynika, że kwota przyznanego obecnie dofinansowania jest mniejsza, niż chciał legionowski ratusz. W ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego Urząd Miasta na remont willi dostanie nieco ponad 1 mln 300 tys. zł, a nie jak wnioskowano 3 mln zł. Czy w związku z tym uda się zrealizować tę inwestycję? Jest na to szansa.

Biorąc pod uwagę fakt, że wykonawcy biorący udział w poprzednich przetargach wycenili swoje prace na kwotę około 5 mln zł, to pieniędzy może teraz wystarczyć. Ceny na rynku usług budowlanych są jednak obecnie bardzo niestabilne i 100 proc. pewności mieć w tym względzie nie można. 

Prawdopodobnie niebawem Urząd Miasta Legionowo ogłosi kolejny przetarg na remont Willi Kozłówka i to on przyniesie odpowiedź na pytanie, czy teraz inwestycję uda się zrealizować.

Nie pierwsze dofinansowanie

Warto dodać, że przyznana właśnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego dotacja nie jest pierwszą, jaką udało się pozyskać na ten cel. Wcześniej Urząd Miasta Legionowo otrzymał z budżetu Unii Europejskiej niespełna milion złotych (w ramach programu regionalnego RPO WM 2014-2020).

Więcej na temat tej inwestycji pisaliśmy w poniższym artykule:

[ZT]116137[/ZT]
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%