Zamknij
REKLAMA

Budowa ronda na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Słowackiego w Legionowie. Jest już przetarg

15:17, 21.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Budowa ronda na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Słowackiego w Legionowie. Jest już przetarg. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Budowa ronda na skrzyżowaniu legionowskich ulic Jagiellońskiej i Słowackiego powinna się rozpocząć jeszcze przed końcem wakacji. Starostwo Powiatowe w Legionowie ogłosiło w poniedziałek (20.06) przetarg, który ma wyłonić wykonawcę przebudowy skrzyżowania. Swoje oferty firmy budowlane mogą składać do 5 lipca. Jakie prace są planowane?

Zakres planowanych w ramach tej inwestycji prac jest szeroki. Najpierw drogowcy zajmą się wycinką drzew i krzewów kolidujących z konstrukcją planowanego w tym miejscu ronda, a następnie pracami rozbiórkowymi. Usunięte zostaną: stara nawierzchnia jezdni, chodniki oraz zjazdy na posesje.

Wybudowane od nowa lub przebudowane zostaną także instalacje: kanalizacji deszczowej, sieci elektrycznej średniego i niskiego napięcia, sieci oświetlenia ulicznego, sieci gazowej oraz teletechnicznej.

Następnie wyłoniona w przetargu firma rozpocznie roboty ziemne i konstrukcyjne. Wybudowane zostanie rondo, chodniki, zjazdy indywidualne oraz tak zwane “wyspy dzielące”.

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1819W polegać będzie przede wszystkim na budowie ronda w miejscu skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Słowackiego. Średnica wyspy środkowej projektowanego ronda wynosi 10,0 m, natomiast zewnętrzna średnica ronda wynosi 26,0 m.

Zaprojektowano pierścień ronda o szerokości 2,0 m o nawierzchni z kostki granitowej.
 

Szerokość pasa jezdnego wokół ronda wynosi 6,0 m. Zastosowano wyspy rozdzielające pasy ruchu wjazdowy i zjazdowy z ronda o szerokości 2,0 m z kostki betonowej. Szerokość pasa ruchu wjazdowego 4,0m, natomiast zjazdowego 4,5m.

 

Źródło: Dokumentacja projektowa

Kliknij, aby powiększyć grafikę.

Ostatnim elementem inwestycji będzie wykonanie poziomego i pionowego oznakowania nowo wybudowanego ronda. 

Kiedy rondo zostanie wybudowane?

Firmy, zainteresowane wybudowaniem ronda na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Słowackiego w Legionowie mają czas na złożenie swoich ofert do 5 lipca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

Umowa z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą inwestycji powinna zostać podpisana do 3 sierpnia. 

Od chwili wejścia na plac budowy drogowcy będą mieli 84 dni na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac.

[ZT]116025[/ZT]

[ZT]116068[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%