Zamknij
REKLAMA

W Legionowie będą kolejne ścieżki rowerowe oraz nowe rondo. Gdzie powstaną?

06:11, 11.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Ścieżka rowerowa. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Urząd Miasta Legionowo rozstrzygnął we wtorek (10.05) przetarg na budowę kolejnych ścieżek rowerowych. Tym razem najlepszą ofertę złożyła lokalna firma z Legionowa. Wybuduje ona drogi rowerowe i ciągi pieszo - rowerowe przy Cynkowej, Al. Legionów, 3-go Maja i Kościuszki. Całość inwestycji kosztować ma blisko 2 mln 800 tys. zł.

Rozstrzygnięty we wtorek przetarg składał się z trzech części - budowy ronda na skrzyżowaniu Sowińskiego, Krasińskiego i Grottgera, budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Al. Legionów i Cynkowej oraz budowy ścieżki rowerowej w ciągu Al. 3-go Maja i Kościuszki wraz z budową minironda.

Jak już pisaliśmy na łamach Legio24.pl części dotyczącej budowy ronda na skrzyżowaniu Sowińskiego, Krasińskiego i Grottgera nie udało się rozstrzygnąć, bo nie wpłynęła ani jedna oferta od potencjalnych wykonawców. Takiego problemu jednak nie było w przypadku ścieżek rowerowych.

Rowerem przy cmentarzu

Z zapisów dokumentów przetargowych wynika, że ratusz planuje wybudowanie ścieżek w ciągu Al. Legionów i ul. Cynkowej (w okolicy cmentarza). Powstać ma tam blisko pół kilometra asfaltowej drogi rowerowej. W części droga ma być wspólna dla rowerzystów i pieszych. Przy planowanej ścieżce ma także powstać wiata dla 20 jednośladów. 

Przy okazji częściowo zostaną wyremontowane znajdujące się na terenie inwestycji chodniki. Drogowcy zadbają także o budowę nowych zjazdów na prywatne posesje.

Ta część inwestycji kosztować ma nieco ponad 670 tys. zł. Ścieżka ma powstać w ciągu 60 dni wprowadzenia wykonawcy na teren budowy.

Małe rondo i ścieżka rowerowa w Al. 3-go Maja i ul. Kościuszki

Dużo kosztowniejsza inwestycja zawarta jest w trzeciej części przetargu. Dotyczy budowy ścieżki rowerowej ciągnącej się Al. 3-go Maja (od Kopernika) i ulicą Kościuszki (do dworca) oraz tzw. minironda u zbiegu ulic Siemiradzkiego, Kopernika, Chopina i Alei 3-go Maja.

Drogowcy wybudują ciąg pieszo - rowerowy i rowerowy, chodnik oraz usprawniające ruch minirondo. Przy okazji wymienią istniejącą nawierzchnię ulic w obrębie ronda oraz wybudują zjazdy na posesje indywidualne. W tym przypadku istnieje także konieczność przebudowania elektrycznej i teletechnicznej.

Koszt tej części inwestycji to niespełna 2 mln 100 tys. zł. Budowa ma się zakończyć w ciągu 90 dni od dnia wejścia ekipy na teren budowy.

Ścieżki wraz z infrastrukturą wybuduje lokalna firma Roboty Ziemne - Budowlane Janusz Mróz z Legionowa.

[ZT]116371[/ZT]

[ZT]116324[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AnnAnn

0 0

Czy będą tak wyglądać jak ta w ulicy Al.Legionów ? Z rowem na 1 m głębokim? Prezydent ścieżki buduje, szkoda tylko że o jakość dróg nie dba. No cóż liczy się PR . 17:17, 17.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%