"Najpopularniejsza iluminacja w kraju przyciąga w tym roku rekordową liczbę zwiedzających. W pierwszych trzech tygodniach odwiedziło ją o 15 proc. więcej gości niż w ubiegłym roku. Wystawa już teraz jest uznawana za jedną z czołowych zimowych atrakcji w Polsce, ale furorę robi także za granicą" - czytamy w przesłanej informacji.
Wyjaśniono, że organizatorzy spodziewają się, że jeszcze w tym sezonie liczba odwiedzających Królewski Ogród Światła przekroczy 3 mln 500 tys. od debiutu wystawy w 2012 r.
"Rekordowa liczba wizyt w Królewskim Ogrodzie Światła jest najlepszym dowodem na to, że mieszkańcy stolicy (i nie tylko) nie wyobrażają sobie miasta bez tej wystawy. Potwierdzają to także wyniki badania przeprowadzonego w październiku przez K+Research na zlecenie firmy Multidekor. Zgodnie z nim 82 proc. mieszkańców Warszawy wie, czym jest Królewski Ogród Światła, ponad połowa odwiedziła już wystawę, a kolejne 32 proc. planuje to zrobić w bliskiej przyszłości" - napisano.
"Tegoroczna frekwencja jasno pokazuje, że nasza wystawa stała się obowiązkowym punktem na mapie Warszawy. Wizyta w Królewskim Ogrodzie Światła to jednak nie tylko rozrywka, ale także inspirująca lekcja historii. Dzięki połączeniu nowoczesnej technologii i kultowego, historycznego miejsca, obiekt przyciąga różne grupy gości, zarówno seniorów, jak i młodych" - powiedział Grzegorz Mazur z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, cytowany w informacji.
Zauważył, że "odejście od rutyny przyniosło w tym przypadku doskonały efekt".
"Nasz najnowszy mapping +Wydra i Przyjaciele+ stał się już hitem nie tylko wśród najmłodszych" - wyjaśnił Mazur.
Przypomniano, że "Królewski Ogród Światła powstały we współpracy z Multidekor jest pionierskim obiektem na skalę Europy i stał się inspiracją dla innych miast do uruchamiania własnych iluminacji świetlnych". "W efekcie, podobne instalacje można podziwiać m.in. w ogrodach Pałacu w Wersalu oraz w londyńskich Kew Gardens. Trend rozświetlania przestrzeni miejskich nie ominął również innych regionów Polski" - napisano.
"W sezonie zimowym - nie wliczając południowej części kraju - to dla wielu ośrodków jedna z flagowych atrakcji, która napędza i znacząco wspiera miejscową turystykę i gastronomię" - podkreślił Grzegorz Mazur, cytowany w informacji.
W niektóre wieczory Pałac Wilanowski zmienia się nie do poznania – dzięki spektakularnym mappingom na fasadzie pałacu. Zobacz: harmonogram mappingów i pokazów w Muzycznym Tunelu
Wystawa otwarta codziennie od 19 października 2024 r. do 28 lutego 2025 r. oprócz: 1 listopada, 24 i 31 grudnia 2023 r.
Godziny otwarcia:
Możliwy jest zakup biletów online na: bilety.wilanow-palac.pl.
(PAP)
gj/ aszw/red
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz