Zamknij
REKLAMA

Powiat: Policjanci zadbają o bezpieczeństwo uczniów powracających do szkół

11.55, 31.08.2022 Redakcja
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: policja.gov.pl
REKLAMA

Od czwartku (1.09) policjanci z terenu powiatu legionowskiego bacznie będą przyglądać się okolicom szkół. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy po wakacjach wracają do nauki.

- Podejmowane przez policjantów powiatu legionowskiego działania będą miały na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej podczas ich drogi do szkoły i powrotu do domu - zapowiada rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, kom. Justyna Stopińska.

W rejonie szkół i przedszkoli, nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwać będą patrole policyjne wspierane przez Straż Miejska lub Gminną. 

Więcej kontroli w okolicach szkół i przedszkoli

Funkcjonariusze obserwować będą zachowania kierujących pojazdami, poruszających się w rejonie placówek oświatowych. Ponadto policjanci przeprowadzą kontrole prędkości pojazdów, stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzą w jaki sposób są przewożone małe dzieci. Mundurowi pomagać będą również najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego przejść na drugą stronę jezdni. 

- Patrole policyjne będą również w obrębie tak zwanych miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze  będą podejmować działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

- czytamy w komunikacie legionowskiej komendy policji.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%