Zamknij
REKLAMA

Legionowski: Policja sprawdza, czy przy szkołach jest bezpiecznie

12.33, 25.08.2022 Redakcja
Skomentuj Legionowski: Policja sprawdza, czy przy szkołach jest bezpiecznie. Fot. mazowiecka.policja.gov.pl
REKLAMA

Policjanci z powiatu legionowskiego sprawdzają okolice szkół. Zwracają szczególną uwagę na stan dróg, ich oznakowanie i otoczenie placówek oświatowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów, którzy niebawem rozpoczną naukę.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, policjanci, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzają drogi w pobliżu szkół. Zwracają szczególną uwagę na oznakowanie jezdni i przejść dla pieszych, właściwe działanie oświetlenia w rejonie dróg prowadzących do szkół i innych placówek oświatowych.

- Wszelkie informacje o ewentualnych brakach w oznakowaniu, uchybieniach lub usterkach skierowane zostaną do odpowiednich instytucji, tak, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem dokonać koniecznych napraw - informuje rzecznik prasowa KPP Legionowo, kom. Justyna Stopińska.

Policjanci zapowiadają także, że kiedy rozpocznie się rok szkolny będą wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci m.in. poprzez dyscyplinowanie stwarzających zagrożenie kierujących, ale również poprzez przypominanie najmłodszym podstawowych zasad prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%