Zamknij
REKLAMA

Ten numer telefonu musisz znać. Na wszelki wypadek

06.30, 12.01.2023 Redakcja
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com
REKLAMA

W przypadku utraty dokumentów i kart płatniczych musimy je jak najszybciej zastrzec. Pozwoli nam to uniknąć nie tylko kradzieży pieniędzy z naszego konta bankowego, ale również podszywania się pod nas, na przykład w celu zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Swoje dokumenty i karty możemy zastrzec szybko dzwoniąc pod jeden numer 828 828 828, niezależnie w jakim banku mamy konto.

Z numeru 828 828 828 mogą korzystać klienci następujących banków: Banku Pekao, Banku Pocztowego, BOŚ, City Handlowy, ING, Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz Santandera. Pod tym specjalnym numerem klienci będą mogli, w przypadku utraty, zastrzec swoje karty płatnicze i kredytowe oraz dokumenty, np. dowód osobisty. Numer jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Utraciłem tylko dokumenty. Czy muszę to zgłosić?

Jeżeli utracimy wyłącznie dokumenty np. dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport także powinniśmy je zastrzec. Można to zrobić również pod wskazanym numerem telefonu i to niezależnie od tego w jakim banku mamy konto i czy w ogóle je mamy. Dzwoniąc pod numer 828 828 828 do systemu bankowego zostanie wprowadzona informacja, że dokumenty te zgłoszono jako zagubione i nikt posługujący się nimi nie będzie mógł wziąć na nasze dane pożyczki lub kredytu. O utracie dokumentów należy także powiadomić urząd miasta lub gminy.

Dodatkowo jeśli utrata dokumentów była wynikiem kradzieży sprawę należy zgłosić na policję.

Kto powinien zastrzec utracone dokumenty?

Powinni robić to wszyscy, których spotkała taka sytuacja. To najważniejszy krok, który trzeba natychmiast zrobić. O utracie przez nas dokumentów w kilka minut zostaną bowiem poinformowane banki, operatorzy sieci telefonicznych i tysiące innych firm np. świadczących usługi finansowe.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%