Zamknij
REKLAMA

Assistance drogowy w praktyce

11:40, 29.03.2022 | Materiał partnera
Skomentuj Fot. mat. partnera

Wypadki i nieprzewidziane sytuacje związane z samochodem to niestety codzienność na polskich drogach. Brak paliwa, zgubione kluczyki, awaria w miejscu oddalonym o wiele kilometrów od stacji benzynowej czy warsztatu to koszmar, który każdego kierowcę kosztuje sporo nerwów, a także pieniędzy. Jak się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami? Warto zainteresować się usługą assistance drogowy.

Czym jest assistance drogowy?

W przeciwieństwie do powszechnego OC assistance nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem, najczęściej jednak jest ono proponowane kierowcom właśnie wraz z OC. Innymi słowy, assistance to usługa, dzięki której w razie awarii lub innego zdarzenia związanego z samochodem towarzystwo ubezpieczeniowe gwarantuje nam pomoc. Zakres tej pomocy jest tak różny, jak różne są oferty assistance, dlatego musimy dokładnie wczytać się w możliwości, jakie daje nam dana propozycja. W niektórych wypadkach asistance nie będzie dostępne dla samochodów, które są już wiekowe, gdyż ryzyko ich awarii jest zbyt duże. Nie jest to jednak często spotykane. 

Zakres drogowego assistance

Jak już wspomnieliśmy, liczba usług dostępnych w ramach assistance jest różna, zazwyczaj jednak w ofercie znajdziemy pomoc w sytuacji, gdy:

  • zatrzaśniemy kluczyki w samochodzie lub je zgubimy. Ubezpieczalnia wezwie na swój koszt ślusarza, który pomoże nam otworzyć auto,
  • pojazd ulegnie awarii w trasie. Wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni nam transport lawetą do wybranego punktu naprawy,
  • w razie konieczności możemy również skorzystać w takiej sytuacji z samochodu zastępczego, gdy chcemy kontynuować podróż, a nie jest to możliwe naszym pojazdem,
  • musimy oczekiwać na naprawę lub podstawienie samochodu zastępczego, w związku z czym firma zapewni pobyt w hotelu dla kierowcy oraz pasażerów, 
  • potrzebujemy zasięgnąć informacji, np. prawnej, medycznej itp. Towarzystwo ubezpieczeniowe udostępni nam specjalną infolinię, gdzie informacji udzielają fachowcy z danej dziedziny. 

Dla kierowców, którzy podróżują poza granice naszego kraju, istotna będzie również informacja na temat zakresu terytorialnego. Nie każda oferta może dotyczyć zdarzeń, które mają miejsce poza Polską.

Ile kosztuje drogowy assistance?

Zaletę drogowego assistance jest to, iż można je wykupić na z góry określony czas, np. 7 lub 30 dni. Możemy się na nie zdecydować na pełne 12 miesięcy wraz ze wspomnianym OC. W zależności od wariantu zapłacimy ze tego typu ubezpieczenia od stu do 300 zł. Na wysokość tej kwoty mają wypływ parametry samochodu, z którymi wiąże się ryzyko awarii. 

Dla osób, które chcą dodatkowo ubezpieczyć samochód i bezpiecznie podróżować na większe odległości, proponujemy wizytę w multiagencji Eurofinance. W naszym biurze w Ursynowie https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-majatkowe-warszawa-ursynow/?utm_campaign=seo skorzystasz nie tylko z profesjonalnego doradztwa, ale przede wszystkim wybierzesz najkorzystniejsze ubezpieczenie komunikacyjne, majątkowe lub na życie.

Korzystając z naszych usług, masz dostęp do ofert kilkunastu wiarygodnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu masz pewność, że wybierasz najkorzystniejszą z propozycji. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%