Zamknij
REKLAMA

Piaskowanie zębów - szybki i łatwy sposób na zadbany uśmiech

16:53, 04.03.2022 | .
Skomentuj Materiał partnera

Każda osoba marzy o zdrowych, zadbanych zębach, które podkreślałyby piękny uśmiech. W tym celu stosuje się najróżniejsze pasty do zębów, szczoteczki ze specjalistycznym włosiem oraz nici dentystyczne. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi w dziedzinie stomatologii, gabinety dentystyczne nie kojarzą się już z miejscem "tortur", dzięki czemu są chętnie odwiedzane przez fanów higieny ustnej. Natomiast usługą, która cieszy się coraz większą popularnością w dążeniu do promiennego uśmiechu, jest piaskowanie zębów.

Czym jest usługa piaskowania zębów?

Piaskowanie zębów jest to zabieg higieniczny, mający na celu usunięcie płytki nazębnej oraz przebarwień. Do wykonania tej usługi niezbędna jest piaskarka stomatologiczna. Jest ona źródłem strumienia wody pod ciśnieniem, wzbogaconej drobinami czyszczącymi w postaci wodorowęglanu sodu, piasku stomatologicznego i pęcherzyków powietrza. Taka kompilacja składników daje możliwość dokładnego wyczyszczenia nawet najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej. Do ust wprowadzany jest również specjalny odsysacz, który ma na celu usunięcie zużytych elementów proszku, powstałych w skutek zabiegu. Po zakończonej procedurze czyszczenia zęby poddawane są fluoryzacji, czyli zastosowaniu związków fluoru w celu zapobiegania próchnicy zębów. Wartym zaznaczenia jest również fakt, iż piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesne, może pojawić się jedynie słony posmak w ustach. Długość zabiegu uzależniona jest natomiast od ilości osadu, jednak w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych, takich jak https://www.niebodent.pl/pl/, cała procedura zamyka się z reguły w około 30 minutach. 

Z piaskowania zębów w szczególności powinny korzystać osoby takie jak:

  • palacze,
  • miłośnicy herbaty, kawy i kolorowych napojów,
  • noszący aparaty ortodontyczne,
  • posiadacze zębów nachodzących na siebie,
  • podatni na przebarwienia zębów.

Czynności po piaskowaniu zębów

Bardzo istotne jest, aby do 48 godzin po wykonaniu piaskowania zębów, spożywać produkty z tzw. diety białej (jasne mięso, nabiał, makarony, zupy z białych warzyw czy jasne sosy). Nie jest zalecane sięganie po produkty mocno barwiące, takie jak kawa, herbata i inne kolorowe napoje. Niewskazane jest również sięganie po papierosy, które także silnie bawią szkliwo. Gdy upłynęły już pełne dwie doby, można wrócić do swoich nawyków żywieniowych. Pamiętać należy jednak o tym, że aby jak najdłużej utrzymać efekty przeprowadzonego zabiegu, należy sumiennie dbać o higienę jamy ustnej. Nie jest wystarczające używanie jedynie szczoteczki do zębów, zaleca się również stosowanie nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej.

W celach profilaktycznych, procedura piaskowania zębów powinna być powtarza średnio raz do roku. Jednak osoby szczególnie narażone na przebarwienia, powinny odwiedzać w tym celu gabinet stomatologiczny co kilka miesięcy.

Przeciwskazania do piaskowania zębów

Dobry stomatolog to taki, który nie dość, że zadba o zęby pacjenta, to jeszcze poinformuje o przeciwskazaniach oraz wpłynie na jego świadomość. Dlatego przed wyborem swojego dentysty, warto zapoznać się z cechami prawdziwego specjalisty w dziedzinie stomatologii: https://magazynvip.pl/dentysta-jak-wybrac-najlepszy-gabinet-jakie-sa-cechy-dobrego-dentysty/.

Czynniki, które uniemożliwiają wykonanie piaskowania zębów to:

  • alergia na składniki używane podczas zabiegu,
  • bolesna lub zraniona błona śluzowa jamy ustnej,
  • stany zapalne jamy ustnej lub dziąseł,
  • wrzody w układzie pokarmowym.

Piaskowanie zębów jest bez wątpienia jednym z najlepszych sposobów na dbanie o zęby i higienę jamy ustnej. Usługa ta można doprowadzić do zadziwiających efektów, jednocześnie wpływając na czystość zębów oraz ich odcień. Cała procedura, podparta prawidłowym postępowaniem pozabiegowym, sprawia że jest to szybki i łatwy sposób na zadbany uśmiech.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%