Zamknij
REKLAMA

Jak pozbyć się pluskiew raz na zawsze?

16.24, 22.11.2022 . Aktualizacja: 16.25, 22.11.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Problem z pluskwami dotyczyć może każdego z nas. Wystarczy chwila i możemy sprowadzić je do swojego domu. Niestety te insekty bardzo szybko się rozmnażają, dlatego wraz z upływem czasu coraz trudniej sobie z nimi poradzić. W Internecie znaleźć można ogromną ilość rad, jednak większość z nich nie gwarantuje skutecznego rozwiązania sprawy. Wbrew pozorom, wybierając odpowiednią metodę i wykonując regularne działania prewencyjne, można pozbyć się pluskiew raz na zawsze. Jak tego dokonać?

W artykule znaleźć można informacje na tematy, takie jak:

  1. W jaki sposób pluskwy pojawiają się w mieszkaniach?
  2. Dezynsekcja – domowe rady internetowe to za mało…
  3. Jaka metoda zwalczania pluskiew jest najskuteczniejsza?
  4. Jak przeciwdziałać ponownemu pojawieniu się pluskiew?

W jaki sposób pluskwy pojawiają się w mieszkaniach?

Ciężko wskazać jeden główny sposób, dzięki któremu pluskwy osiedlają się w niechcianych przez nas miejscach. Wystarczy kilkudniowy wyjazd służbowy, wycieczka, czy podróż komunikacją miejską. Wówczas pluskwę do mieszkania sprowadzić można w walizce lub na ubraniu. Podobnie, jeśli kupujemy używane ubrania lub starodawne meble. W ich zakamarkach znajdować się mogą niewielkiej wielkości jajeczka lub dorosłe już osobniki. Oznacza to, że wystarczy naprawdę niewiele. Pluskwy niekoniecznie muszą być więc oznaką brudnych, zaniedbanych pomieszczeń.

Dezynsekcja– domowe rady internetowe to za mało…

Skuteczna dezynsekcja jest całkowitym przeciwieństwem domowych sposobów walki z pluskwami, które znaleźć można w sieci. Przez nieuzasadnione poczucie wstydu, część osób borykających się z tym problemem próbuje najpierw działać na własną rękę. Zwykłe preparaty ze sklepu to jednak tylko niepotrzebne marnowanie pieniędzy i czasu na ich rozprowadzanie. Są one zwykle zbyt słabe, dlatego w pełni nie eliminują pluskwy. O tradycyjnych, domowych sposobach walki szkoda nawet wspominać…

Jaka metoda zwalczania pluskiew jest najskuteczniejsza?

Tylko profesjonalne działanie może zagwarantować w pełni skuteczny efekt. Najlepiej więc jak najszybciej skorzystać z usług specjalistycznych firm do dezynsekcji. W przypadku zwalczania insektów, w tym także pluskiew, najczęściej stosuje się dwie metody:

  • opryskową,
  • zamgławianie ULV.

Pierwsza z nich charakteryzuje się działaniem punktowym. W ostatnim czasie coraz częściej zalecana jest jednak metoda typu zamgławianie ULV. Polega ona na wytwarzaniu biobójczej mgły, która rozpyla się równomiernie w całym pomieszczeniu, docierając do wszystkich zakamarków. Nie zawsze z tego rozwiązanie da się jednak skorzystać.

Jak przeciwdziałać ponownemu pojawieniu się pluskiew?

Dezynsekcja pluskwy powinna być połączona z regularnymi działaniami prewencyjnymi. Tylko wtedy możemy pozbyć się problemu raz na zawsze. Warto więc sprawdzać pokoje hotelowe zanim rozpakujemy walizki, czyścić kupione z drugiej ręki przedmioty jeszcze przed wniesieniem do mieszkania i obserwować domowe zakamarki. Dobrze również uszczelnić wszystkie szczeliny.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%