Zamknij
REKLAMA

Zalety rozwiązań fotowoltaiki z magazynem energii lub pompą ciepła

10.30, 21.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 13.19, 23.11.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Odnawialne źródła energii cieszą się sporym zainteresowaniem, a instalacja fotowoltaiczna pozwala wykorzystywać ich zasoby. Jak się okazuje, panele słoneczne mogą współpracować również z magazynami energii i pompami ciepła, co niesie ze sobą jeszcze większe korzyści. Jakie są zatem zalety takich rozwiązań? Wyjaśniamy.

Czym są magazyny energii?

Magazyny energii, jak sama nazwa wskazuje, są to urządzenia, które pozwalają na przechowywanie energii elektrycznej, wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne. Stanowią doskonały sposób, na odłożenie w czasie zużycia energii elektrycznej. To sprawia, że w okresach większego zapotrzebowania, osoby które dysponują magazynami energii, mogą korzystać z ich akumulatorów, bez konieczności oddawania nadwyżki energii elektrycznej do sieci, jak ma to miejsce w przypadku ich braku.

Ponadto, dodatkową funkcją magazynów energii, jest także zapewnienie pełnej niezależności energetycznej ich posiadaczom. Za sprawą zmagazynowanej w nich energii, pochodzącej z akumulatorów, budynki inwestorów są zabezpieczone na wypadek przerw w dostawach prądu, wynikających z awarii tudzież anomalii pogodowych. W związku z tym, są one szczególnie polecane osobom, które posiadają w swoich domach czy budynkach firmowych panele fotowoltaiczne.

Jakie są zalety stosowania fotowoltaiki z magazynem energii?

Montaż instalacji fotowoltaicznej niesie ze sobą wiele korzyści, a jeśli zostanie połączony z magazynem energii, wówczas zalet takiego rozwiązania będzie znacznie więcej. Taki duet pozwala bowiem na produkowanie energii, jej magazynowanie i wykorzystywanie zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto zaznaczyć, że całkowity okres żywotności magazynu energii wynosi nawet 30 lat, stąd też inwestycja w tego typu rozwiązanie jest niezwykle atrakcyjna. Ponadto, magazyn energii to elastyczne i łatwe w konfiguracji urządzenie, co pozwala m.in. na jego rozbudowanie w przyszłości.

Fotowoltaika z magazynem energii to sposób na zyskanie niezależności energetycznej w gospodarstwie domowym lub w przedsiębiorstwie, a także możliwość poczynienia znacznych oszczędności w wydatkach na prąd. Decydując się na tego typu rozwiązanie, nie trzeba sprzedawać nadwyżki energii po cenach rynkowych, a następnie kupować jej w cenie detalicznej. Co ciekawe, magazyn umożliwia kupowanie energii w taryfie nocnej, która jest tańsza, a następnie wykorzystywanie jej za dnia. Dzięki tak wielu zaletom stosowania fotowoltaiki z magazynem energii, warto rozważyć wybór takiego rozwiązania. Atrakcyjną ofertę przeprowadzenia obu instalacji, można znaleźć tu https://instalacjefotowoltaiczne.com/fotowoltaika-magazyn-energii/. Współpraca z fachowcami w tej dziedzinie z całą pewnością się opłaci.

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to ekologiczne i energooszczędne urządzenia, które służą do ogrzewania budynku oraz podgrzewania wody użytkowej. Ze względu na fakt, że nie produkują one energii samodzielnie, nie emitują również spalin, kurzu i popiołu. Do swojego działania wykorzystują bezpłatną energię pochodzącą z wody, powietrza lub gruntu, którą przetwarzają, aby kolejno dostarczyć ją do instalacji grzewczej w budynku. Takie działanie pomp ciepła pozwala na zminimalizowanie kosztów jedynie do prądu, który jest niezbędny do transportu energii.

Jakie są zalety stosowania fotowoltaiki z pompą ciepła?

Pompa ciepła i fotowoltaika to rozwiązanie, pozwalające w znaczący sposób obniżyć koszty związane z ogrzewaniem budynku oraz wody użytkowej. Dzięki energii elektrycznej, która jest produkowana przy użyciu paneli słonecznych, można użytkować pompę ciepła całkowicie bezkosztowo. Osoby, które chciałyby wdrożyć takie rozwiązanie w posiadanym przez siebie budynku, mogą skorzystać z oferty firmy Elektro Control, dostępnej tu: https://instalacjefotowoltaiczne.com/pompa-ciepla-z-fotowoltaika/. To prawdziwi fachowcy w branży, którzy przeprowadzą instalację obu rozwiązań zgodnie ze sztuką. Zachęcamy do podjęcia współpracy z Elektro Control, gdyż jest to niewątpliwie jedno z tych przedsiębiorstw, które swoje usługi świadczy na najwyższym poziomie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%