Zamknij
REKLAMA

Tablica manipulacyjna Woobiboo – oryginalna dekoracja i rozwojowa zabawka

17.09, 07.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 17.13, 07.11.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: pexels.com

Gadżety i zabawki dla dzieci to obszerny segment rynku, który na dodatek cały czas rośnie w siłę. Z jednej strony oznacza to, że mamy większy wybór. Z drugiej zaś, że trzeba rozważnie wybierać zabawki – tak, by były bezpieczne i rozwojowe, ale też estetyczne. W dzisiejszym artykule proponujemy tablice manipulacyjne dla dzieci. 

Tablice manipulacyjne – spersonalizowana dekoracja pokoju

Ze względu na swoją formę, tablice manipulacyjne Woobiboo to nie tylko ciekawa zabawka, ale także piękna dekoracja pokoju dziecka. Idealnie wpisuje się we współczesne trendy i zaspokaja potrzeby tak dzieci, jak i rodziców. Jest to zabawka ekologiczna, ponieważ wykonano ją z wysokiej jakości sklejki drewnianej. Subtelne pastelowe kolory umożliwiają dopasowanie tablicy do każdego wystroju. Co więcej – można zdecydować się na personalizację, umieszczając na tablicy imię dziecka. 

Dlaczego warto kupić dziecku tablicę manipulacyjną?

Tablica manipulacyjna (dostępna tutaj: https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/) ma wiele zalet. Zacznijmy od tego, że dzieci po prostu lubią się nią bawić. To dlatego, że są na niej umieszczone niedostępne na co dzień przedmioty, które są dla dzieci niezwykle ciekawe. Zabawa włącznikami światła, wtyczką, zamkiem do drzwi z zasuwką – tym wszystkim można bezpiecznie się bawić właśnie dzięki tablicy manipulacyjnej. 

Bardzo ważne jest jednak to, że tablice manipulacyjne pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Niektóre z nich wyposażono w takie elementy jak: bucik do nauki sznurowania, liczydło, litery alfabetu, sorter kształtów, kalkulator, zegar do nauki godzin. Sama zabawa tablicą przynosi wiele korzyści, ponieważ wspomaga rozwój tak zwanej motoryki małej i koordynacji ręka-oko. Manewrując niewielkimi elementami, dziecko ćwiczy także rączkę i paluszki. To bardzo ważne umiejętności w świetle dalszego rozwoju malucha. 

Zabawa tablicą manipulacyjną pomaga również rozwijać logiczne myślenie. Dziecko ma okazję zaobserwować mechanizm działania różnych przedmiotów użytkowych. Na tablicy często umieszczone są też koła zębate, klamki, zasuwki, przyciski itp. Ponadto tablica zapewnia rozmaite wrażenia sensoryczne, co także ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Maluch dotyka różnych faktur (niektóre tablice mają szeleszczące elementy, a także takie wykonane z imitacji futerka, część elementów to zimny metal, inne wykonano z przyjemnego drewna). Na tablicy mogą być również umieszczone elementy, wydające dźwięki – dzwonek rowerowy czy trąbka. Tablica manipulacyjna dostarcza zatem całego spektrum wrażeń zmysłowych.   

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%