Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

11.18, 26.10.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 11.24, 26.10.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Laserowa depilacja, zabieg botoksu, usuwanie blizn, a może blefaroplastyka powiek? Medycyna estetyczna w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, dlatego nic dziwnego, że z roku na rok liczba gabinetów medycyny estetycznej jest coraz większa. Jak spośród wszystkich klinik wybrać tę, która spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że będziesz zadowolona lub zadowolony z uzyskanego efektu? W poniższym artykule przedstawiamy kilka kroków, które ułatwią Ci wybranie właściwej kliniki medycyny estetycznej.

Dobry research przed zabiegiem – dlaczego to ważne?

Na początek wyjaśnijmy krótko, dlaczego w ogóle tak ważne jest wykonanie odpowiedniego researchu przed umówieniem się na zabieg i przystąpieniem do niego. Chociaż medycyna estetyczna do polski zawitała stosunkowo późno, bo dopiero w latach 90. XX wieku, to od pewnego czasu przeżywa prawdziwy rozkwit. Obecnie rynek medycyny estetycznej notuje spektakularne wzrosty zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach.

Tu dochodzimy do sedna problemu. Tam, gdzie jest szeroki rynek, tam jest też duże ryzyko, mówiąc kolokwialnie, wtopy. Wbrew pozorom, o zły wybór nietrudno, ponieważ by otworzyć salon medycyny estetycznej, wcale nie trzeba mieć wiedzy i wykształcenia z tej dziedziny. Oczywiście, wówczas i tak niezbędna jest wykwalifikowana kadra, niemniej warto mieć świadomość tego, że obecnie medycyna estetyczna przez wielu przedsiębiorców traktowana jest po prostu jako sposób na biznes.

Medycyna estetyczna – jak wybrać klinikę do zabiegu w kilku krokach?

Podsumowując: na wielu salonach medycyny estetycznej można się naciąć, a lepiej temu zapobiec – w końcu chodzi tu o Twoje zdrowie i wygląd. Jak w takim razie wybrać klinikę do zabiegu w kilku krokach? Odpowiadamy poniżej!

Przejrzyj fora i media społecznościowe

Podstawą jest zrobienie dobrego researchu – im bardziej szczegółowego, tym lepiej. W tym celu warto zapoznać się z wynikami wyszukiwania w wyszukiwarce Google z pierwszych dwóch, trzech stron po wpisaniu hasła do przeglądarki. Google w pewnym sensie pomoże Ci w wybraniu najchętniej wybieranych, a przynajmniej często odwiedzanych w sieci salonów medycyny estetycznej.

Do algorytmów warto jednak mieć ograniczone zaufanie. Dlatego dobry research powinien też uwzględniać przejrzenie for branżowych czy przeczytanie dyskusji w mediach społecznościowych. Warto też pytać i odnosić się do konkretnych zabiegów – przykładowo, ta sama klinika może sobie świetnie radzić w depilacji laserowej, ale mieć nieco gorsze opinie w zakresie usuwania blizn.

Dokładnie zapoznaj się ze stroną www firmy

Trafiłaś na stronę konkretnej kliniki? Świetnie! A teraz dokładnie zapoznaj się z jej zawartością. Sprawdź, od ilu lat firma działa w branży (dłuższy staż może świadczyć o większych umiejętnościach), z jakich technik i sprzętów korzysta (czysto teoretycznie im bardziej nowoczesne wyposażenie, tym lepiej) oraz kto znajduje się w zespole firmy. Sprawdź też, czy na stronie znajdują się wszystkie dane kontaktowe – ich obecność też w pewien sposób świadczy o profesjonalizmie kliniki. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług kliniki są też certyfikaty.

Zapoznaj się z opiniami o klinice

Jeżeli na stronie internetowej nic Ci nie podpadło, poszukaj opinii o wybranej klinice. Ludzie chętnie dzielą się swoimi opiniami i doświadczeniami (zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi). Możesz je znaleźć w wizytówce Google czy na grupach na Facebooku. Niektóre firmy umieszczają pozytywne opinie o swoich usługach także na stronie www. Dzięki temu wiesz na przykład, że dobrą opinią cieszy się medycyna estetyczna w klinice Fabskin Warszawa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając klinikę medycyny estetycznej? Oczywiście na ceny poszczególnych zabiegów. Porównuj ceny tych samych usług w poszczególnych salonach i gabinetach. Czasem może się zdarzyć, że ceny będą podejrzanie zbyt atrakcyjne – nie muszą one świadczyć o gorszej jakości usług, ale powinno wzmóc Twoją czujność.

Pamiętaj, że przystępując do zabiegu medycyny estetycznej, oddajesz w ręce lekarza swoje zdrowie fizyczne, ale często też psychiczne. Dlatego na research naprawdę warto poświęcić tyle czasu, ile potrzeba!

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%