Zamknij
REKLAMA

Poznaj powody, dla których warto wybrać rolety termoizolacyjne

00.01, 19.09.2022 .
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. ANWIS S.A.

W obliczu zbliżającego się okresu grzewczego i rosnących cen warto rozważyć montaż osłon zewnętrznych. Poznaj powody, dla których warto je wybrać. 

Wszystkie okna w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze. „Ucieka” przez nie 15–25% ciepła. Chcąc ograniczyć tę stratę i przy okazji zabezpieczyć się przed włamaniem warto zamontować nowoczesne rolety zewnętrzne.

Osłony zewnętrzne pozwolą na redukcję utraty ciepła, a to bezpośrednio przełoży się na mniejsze opłaty za ogrzewanie. 

- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Zaawansowane technologie – ekonomiczne rozwiązania

Nowoczesne rolety zewnętrzne to zaawansowane technologicznie produkty, które dopasowuje się do indywidualnych preferencji użytkownika. Mogą zostać połączone z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Niektórzy wybierają też rozwiązania oparte na podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej – mogą wówczas sterować roletami i innymi systemami w domu przy użyciu urządzeń mobilnych. To kolejna oszczędność – ekonomiczne zarządzanie wszystkimi sprzętami. Różnorodność oferty rolet na rynku dotyczy też kolorystyki – bez trudu znajdziemy odpowiednią do każdej fasady budynku.

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

Ze względu na sposób montażu do wyboru mamy trzy rodzaje rolet. Na którą się zdecydować? 

W przypadku podtynkowych rolet nie jest wymagana ingerencja w konstrukcję okna, a to sprawia, że ten rodzaj rolet zapewnia idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku a ponadto posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Mało inwazyjna instalacja, nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy - to osłony elewacyjne. 

W tym przypadku roleta montowana jest na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest wówczas widocznym elementem konstrukcyjnym. Dzięki wielu opcjom kolorystycznym, a także różnymi wersjami zabudowy samek skrzynki można w prosty sposób dopasować ją do elewacji. 

- Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku - wskazuje ekspert ANWIS.

 

Rolety naokienne to rozwiązanie, które wykorzystują budujący nowe inwestycje lub ci, którzy decydują się na wymianę stolarki.  Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W nowoczesnych domach o dużych przeszkleniach równie dobrze sprawdzają się żaluzje fasadowe. W tym przypadku możliwa jest płynna regulacja wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni.

Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS. Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%