Zamknij
REKLAMA

Psycholog czy psychoterapeuta - jakie są różnice?

11.31, 08.08.2022 Materiał partnera
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: unplash.com

Obecnie coraz więcej ludzi regularnie odwiedza gabinety psychologiczne, oczekując profesjonalnej, skutecznej pomocy specjalistów. Ogromne tempo życia wywiera dużą presję na ludzi, którzy nie zawsze potrafią samodzielnie uporać się z narastającymi problemami, utrudniającymi prawidłowe funkcjonowanie w pracy czy domu. Kompetentny i doświadczony psycholog udzieli wsparcia, trafnie postawi diagnozę, wykona szereg testów psychologicznych i skieruje pacjenta na dalsze leczenie psychologiczne czy też psychoterapię.

Dobry psycholog od zaraz

Gabinety psychologiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród osób dorosłych, ale i dzieci oraz nastolatków. To właśnie młodzi pacjenci pojawiają się na wizytach u psychologów, gdy nie radzą sobie z narastającym w nich uczuciem gniewu, lęku, samotności czy poczuciem wyobcowania. Konflikty w szkole, odrzucenie przez grupę rówieśniczą, stany lękowe i brak motywacji do życia to najczęstsze problemy, z jakimi zgłaszają się dzieci i młodzież w okresie szkolnym. Profesjonalny i kompetentny psycholog, sprawnie przeprowadzi diagnozę i wywiad, na podstawie których zaproponuje odpowiednie formy wsparcia lub leczenia.

Specjaliści z Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happylife.pl to doświadczeni i kompetentni terapeuci, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi o różnym spektrum problemów. To właśnie psycholodzy, których można znaleźć na stronie internetowej happylife.pl pokierują należycie osobami, które się do nich zgłoszą, wybierając dla nich właściwą metodę leczenia. Dobrze postawiona diagnoza może być kluczem do powrotu do zdrowia, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego ośrodka, w którym można otrzymać fachową pomoc.

Psychoterapeuta - specjalista od ludzkiej psychiki

Warto, aby te osoby, które wymagają dłuższego leczenia, powrotu do zdrowia psychicznego i dobrej kondycji zdecydowały się na psychoterapię. Może ona umożliwić powrót do zdrowego, komfortowego życia i funkcjonowania. Umiejętność przeprowadzenia trafnej diagnozy i doboru odpowiednich metod leczenia owocuje efektywną, skuteczną terapią, dlatego tak istotny jest wybór fachowych, godnych zaufania specjalistów, którym śmiało można powierzyć los pacjenta. Czasem łatwo jest pomylić zawód psychologa z psychoterapeutą. Rozróżnienie to nie dla każdego jest oczywiste, jednak każdy z tych specjalistów posiada odmienne kompetencje i uprawnienia do wykonywania swojej pracy zawodowej. Psycholog to osoba, która ukończyła pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologia. Taka osoba jest magistrem nauk, ale nie lekarzem. Nie ma zatem uprawnień do wypisywania recept. Dysponuje za to niezbędną wiedzą i umiejętnościami, by zaproponować osobie, która przyjdzie na konsultację odpowiednią terapię u psychoterapeuty czy leczenie psychiatryczne u lekarza psychiatry jeśli uzna to za konieczne. Udziela także wsparcia psychologicznego lub poradnictwa, czyli pomaga danej osobie w bieżących problemach i trudnościach. Psychoterapeuta zaś musi posiadać wykształcenie wyższe z tytułem magistra studiów społecznych, humanistycznych bądź o profilu medycznym. Psychoterapeuta to osoba, która ukończyła lub jest w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia psychoterapeutycznego. Ma za sobą staż kliniczny oraz pracuje pod stałą superwizją.

Psychoterapeuta z Happy Life bez wątpienia należy do kompetentnych i budzących zaufanie osób. Jego wiedza, cenne umiejętności, otwartość na pacjenta i chęć niesienia pomocy zbliżają pacjenta do osiągania zamierzonych celów. Atmosfera na sesji pozwala poczuć się bezpiecznie i swobodnie. Terapeuta stara się obejść opór pacjentów, co sprawia, że można skutecznie do nich dotrzeć i pomóc przepracować konkretny problem. Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście do pacjenta, empatia, życzliwość i chęć zrozumienia jego potrzeb gwarantują powodzenie terapii i powrót do zdrowego życia, wolnego od trapiących problemów i stanów lękowych. Wygodny i prosty w obsłudze system rejestracji wizyt online oraz życzliwy personel gwarantują profesjonalizm i zadowolenie z usług Centrum Psychoterapii i Pomocy psychologicznej Happy Life, do którego mogą zgłaszać się dorośli oraz rodzice z dziećmi i młodzieżą.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%