Zamknij
REKLAMA

Jak doprowadzić mieszkanie do porządku? 5 sposobów na sprzątanie po imprezie

15:23, 24.06.2022 | .
Skomentuj Fot. materiał partnera

Mówi się, że najlepsza impreza jest taka, o której mówi się latami. Niestety sprzątanie po takich wydarzeniach potrafi przytłoczyć, bo oprócz wspomnień pozostaje także bałagan w mieszkaniu.

Sprzątanie mieszkania to ostatnia rzecz, o jakiej marzymy po imprezie. Zwłaszcza wtedy, gdy to akurat my jesteśmy gospodarzami, a następnego dnia czeka nas jeszcze praca. Poniżej przedstawiamy, jak sobie poradzić, aby porządki nie przyprawiły o dodatkowy ból głowy. 

Podstawy podstaw

Warto pamiętać o planowaniu porządków nie tylko przed wizytą gości, ale i o tym, z czym będziemy musieli się zmierzyć już po niej. Musimy pomyśleć o tym, jak zamierzamy doprowadzić nasze mieszkanie do porządku. Czy zrobimy to sami, czy zaangażujemy w to innych. Czasami domowe sposoby nie wystarczą i trzeba sięgnąć po pomoc specjalistów. Gdy impreza wymknie się spod kontroli ostatnią deską ratunku może być Batmaid, który sprawi, że po imprezie nie będzie ani śladu. 

1. Zaplanuj nie tylko imprezę, ale i sprzątanie po niej

Poranek po przyjęciu bywa ciężki. O ile uda nam się wstać z łóżka, widok mieszkania może zwalić z nóg. Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto naszykować wcześniej przybory do sprzątania, których znalezienie następnego dnia może być problematyczne. Planowanie zapobiegnie również sytuacji, w której po znalezieniu sił na porządki okaże się, że nie mamy w domu worków na śmieci lub płynu do naczyń.

2. Staraj się sprzątać na bieżąco

Normalną rzeczą jest fakt, że sprzątanie jest ostatnią myślą podczas przyjęcia. Warto jednak chociaż trochę dbać o porządek, żeby późniejsza ilość pracy nas nie przytłoczyła. Najlepsze imprezy odbywają się w kuchni, dlatego warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji włożyć, chociaż brudne naczynia do zmywarki. Mądrym ruchem jest także zbieranie pustych butelek, które po imprezie wydają się być wszędzie. Złożenie ich w jednym miejscu nie tylko ułatwi późniejsze wyniesienie śmieci, ale może też być mobilizacją do szybszego zmobilizowania się do sprzątania.

puste butelki

3. Nie bój się prosić o pomoc

Nie wszystko jesteśmy w stanie zaplanować, a impreza w każdym momencie może wymknąć się spod kontroli. W takim wypadku domowe sposoby mogą być niewystarczające, dlatego warto wyciągnąć rękę do specjalistów. Jak znaleźć kogoś, kto zadba o nasze mieszkanie? Najłatwiejszym sposobem na wyszukanie firmy jest wpisanie frazy “sprzątanie + nasze miasto, np. sprzątanie Warszawa. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli skupić się na tym, aby nie tylko mieszkanie wróciło do właściwego stanu. 

4. Zadbaj o atrakcje

Jak dobrze wiemy, nieodłącznym elementem przyjęć jest integracja. Jeszcze bardziej zbliżyć może nas wspólne sprzątanie po imprezie. Nawet zwykłe zebranie śmieci ułatwi nam doprowadzenie mieszkania do porządku. Być może znajdą się także chętni do sprzątania następnego dnia po imprezie. Przecież każda okazja do spotkania jest dobra. Unikniemy dzięki temu samotnego zmierzania się ze sprzątaniem, jak i marnowania jedzenia, które często zostaje po większych przyjęciach. 

5. Nie odkładaj sprzątania na później

Impreza jest zdecydowanie najprzyjemniejszą rzeczą. Problem pojawia się w momencie, gdy następnego dnia musimy iść do pracy. Do sprzątania możemy zaangażować domowników, którym również zależy do jak najszybszego powrotu do normalności. W mobilizacji pozwoli ustalenie godziny i wcześniejsze umówienie się na wspólne porządki. Nie będziemy mieli wtedy wyjścia i nawet resztkami sił podejmiemy się wyzwania. 
 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%