Zamknij

Jak dobrać rozmiar rękawic bokserskich?

11:36, 25.05.2022 | Materiał partnera
Skomentuj Fot. materiał partnera

Wybór odpowiedniego rozmiaru rękawic wydaje się z pozoru prosty. W końcu mają one dobrze pasować do naszej ręki. Jednak co wtedy, gdy dowiesz się, że nie tylko to jest ważne? Odpowiednio dobrany rozmiar to przede wszystkim waga, jaką posiadają rękawice do boksu. Dlaczego odpowiedni dobór jest tak niezwykle ważny, dowiesz się, czytając ten artykuł!

Rękawice bokserskie treningowe, na co warto zwrócić uwagę?

Na samym początku musimy zaznaczyć, że rozmiar rękawic określany jest w uncjach, których skrót to OZ. Kupując rękawice bokserskie treningowe, warto określić, dla kogo je kupujemy i do jakich celów ich potrzebujemy. Jeżeli decydujemy się na zakup rękawic dla naszych pociech, które ważą do 50 kilo, powinniśmy kupić najmniejszy rozmiar, czyli rękawice 8 OZ. Wtedy dziecko nie będzie zmagało się z dużym obciążeniem rękawicy, dzięki czemu trening będzie mógł trwać dłużej. Musimy jednak zaznaczyć, że taki rozmiar nadaje się do treningów na worku, a nie do sparingów.

Rękawice do boksu sparingowe powinny być większe, aby zminimalizować siłę uderzeń, ponieważ sparing nie jest miejscem, do pokazania, kto jest najlepszy, jego zadaniem jest obycie się z ringiem oraz walką z przeciwnikiem. Jednak wiele osób nadal mylnie do nich podchodzi i bierze je za możliwość pokazania swojej wyższości nad oponentem. Właśnie dlatego do sparingów stosuje się rękawice większe, żeby minimalizować impakt uderzenia, oraz pozwolić na dłuższy trening. Ponadto większe rękawice do boksu poprawiają kondycję w czasie walki. Oczywiście początkowo ich ciężar jest mocno odczuwalny, jednak po spędzeniu w nich sporej ilości czasu, nasz organizm przyzwyczaja się do nich.

Rękawice do boksu dla osób cięższych i starszych

Najbardziej popularnymi rozmiarami, jakie mają rękawice bokserskie treningowe to 12 OZ i 14 OZ. Nadają się one zarówno do sparingów, jak i treningów zadaniowych. Ze względu na ich większą wagę, ciężej jest w nich wyprowadzić szybki cios, dzięki czemu nadają się one najlepiej do sparingów w cięższych wagach. Czytelne ciosy pozwalają na ochronę przed uderzeniem, a same sparingi nie mają przecież prowadzić do ciężkich knockoutów. Rękawice do boksu o większym rozmiarze zmniejszają również ryzyko uszkodzenia dłoni podczas sparingu. Takie rękawice pozwalają także na szczelniejszą gardę.


Odpowiedni rozmiar rękawic do boksu to zawsze gwarancja lepszego samopoczucia po treningu. Musimy pamiętać, że trening powinien być dla nas zarówno synonimem ciężkiej pracy, jak i dobrej zabawy. Na wypadek, gdybyś szukał sklepu, w którym znajdziesz akcesoria bokserskie, polecam Ci sklep www.titleboxing.pl, wśród produktów, które się tam znajdują, są rękawice bokserskie Title Boxing, są one dobrze wykonane, przez co z pewnością znajdziesz rękawice, które przypadną Ci do gustu. Występują one w różnych rozmiarach oraz barwach, dlatego bez problemu, znajdziesz tam coś dla siebie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%