Zamknij

Model Opakowania wśród najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce

09:00, 24.05.2022 | Materiał partnera
Skomentuj Fot. materiał partnera

Spółka Model Opakowania, której zakład produkcyjny znajduje się w Czosnowie, otrzymała tytuł drugiego najlepszego pracodawcy. Wyniki zestawienia Forbes’a - Najlepsi Pracodawcy w Polsce 2022 branży: produkcja i przetwarzanie surowców, materiałów budowlanych, metalu i papieru, zostały ogłoszone pod koniec kwietnia br.

- Zdobycie drugiego miejsca w prestiżowym rankingu magazynu Forbes jest dla nas miłą niespodzianką. Badanie miało charakter anonimowych ankiet przeprowadzonych wśród naszych pracowników, a my, jako pracodawca, nie byliśmy świadomi, że bierzemy w nim udział. Tym bardziej ucieszył nas uzyskany wysoki wynik. Otrzymany tytuł jest potwierdzeniem naszej reputacji jako atrakcyjnego i przyjaznego pracodawcy a zarazem dowodem, że wprowadzane przez nas działania trafiają w potrzeby naszych pracowników – mówi Anna Krowicka, Szef Centrum Kompetencyjnego HR spółki Model Opakowania. 

Ranking powstał przy współpracy z firmą Statista. Podstawą badania była lista około 1800 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Na ostatecznej liście znalazło się 300 najlepszych pracodawców w Polsce, ułożonych pod względem liczby zdobytych punktów, w podziale na branże.

- Drugie miejsce jest dla nas zobowiązaniem do kontynuowania wdrożonych lub niedawno zainicjowanych działań takich jak m.in. dbałość o bezpieczeństwo naszych pracowników i komfort ich pracy, promowanie postaw, zgodnych z naszymi wartościami, szeroki zakres benefitów, jasny system premiowania czy atrakcyjna premia roczna, na którą wszyscy pracujemy.

Mamy głębokie przekonanie, że ludzie posiadający wspólny cel i wyznający podobne wartości mogą osiągnąć dosłownie wszystko. Tym bardziej, gdy idzie to w parze z satysfakcją z wykonywanej pracy, w  której spędzamy lwią część swojego życia. Chcemy, żeby ludzie pracujący w Modelu byli dumni z tego faktu, żeby dobrze się tutaj czuli i chcieli współtworzyć naszą Modelową społeczność – zaznacza Anna Krowicka.

Ponad 20 tys. uczestników badania

Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzona została na podstawie kwestionariusza, dostępnego za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz na stronie forbes.pl. Wypełniło go ponad 20 tysięcy Polaków.

Respondenci oceniali m.in. warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej, możliwość rozwoju i awansu, czas pracy, a także prawdopodobieństwo, z jakim poleciliby swojego pracodawcę znajomemu lub członkowi rodziny.

- Badanie zostało przeprowadzone w czasie, gdy dominująca narracja zakładała przejście globalnej epidemii w endemię (koronawirus jako kolejna, sezonowa, wciąż jednak groźna choroba), jednak wpływ ostatnich dwóch lat na rynek pracy w rankingu jest wciąż widoczny. Objawia się konkretnymi oczekiwaniami, jakie pracownicy mają wobec pracodawców - wyjaśnia we wstępie do raportu Paweł Zielewski, redaktor naczelny miesięcznika „Forbes”. 

Maksymalna liczba punktów, jaką mogła uzyskać firma w procesie badania, wynosiła 100. Badanie przeprowadzone zostało od września do października 2021 r.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%