Zamknij
REKLAMA

Suknie ślubne w praktyce: to trudno przerobić

18:01, 10.09.2021 |
Skomentuj

Kupowanie sukni ślubnej, która nie w 100% Ci się podoba nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Oczywiście, często doświadczona i utalentowana krawcowa może zmienić charakter każdej kreacji ślubnej, ale istnieją pewne elementy, które nawet dla niej mogą stanowić... dość ciężki orzech do zgryzienia. Chcesz wiedzieć na co szczególnie uważać decydują się na sukienkę z defektami lub "nie z Twoich marzeń"? Oto nasza lista problematycznych rzeczy, do których należałoby zatrudnić naprawdę dobrą krawcową z pasją i wyobraźnią twórczą.

Zmniejszanie dekoltu "V" - nie takie proste, jak się wydaje


Obecnie moda na dość długie i głębokie dekolty "V" nie ustaje, a co więcej - na rynku sukienek ślubnych nic nie wskazuje na to, aby ten trend miał szybko zniknąć. Niektóre panny młode nie lubią jednak eksponować swojego dekoltu i nie czują się zbyt komfortowo w sukienkach pokazujących ich zdaniem o wiele za dużo. Co w takim przypadku może zrobić krawcowa? Dekolt "V" jest o tyle problematyczny, że można go zmniejszyć na dwa sposoby, przy czym pierwszym jest zasłonięcie go delikatnym tiulem. W ten sposób uzyskasz efekt transparentności, a ciało nie będzie tak widoczne, choć faktycznie dekoltu pozostanie. Drugi sposób to doszycie na krańcu (szpicu) dekoltu dodatkowego materiału, choć wówczas stracisz kształt "V" na rzecz karo, jaki jest nadal w modzie. Doświadczona krawcowa może spróbować też zmniejszyć dekolt "V" przez doszycie na jego obwódce dodatkowego materiału, ale tutaj należy uważać z odcieniem bieli i rodzajem materiału - powinien idealnie pasować do reszty sukienki

Skracanie zdobionej na dole sukni ślubnej


Skracanie sukienki ślubnej to standardowa usługa krawiecka, na którą decyduje się wiele panien młodych. Lepiej przecież jeżeli suknia ślubna jest za długa niż za krótka, bo tiul na dole można przyciąć, zanosząc kreację do krawcowej. Czy jednak zawsze jest to tak bezproblemowe i proste? Okazuje się, że nie. Bogato zdobione na dole suknie ślubne mogą stanowić dość spory problem, jeżeli chodzi o skracanie. Podobnie będzie w przypadku, gdy do sukni jest na stałe dołączony długi tren ze zdobieniami na krańcach. Jeżeli jednak jesteś bardzo niska i pozbycie się całych zdobień nie sprawi, że suknia stanie się długości midi, można zaryzykować. W pozostałych przypadkach może być trudno o dobre skrócenie - chyba, że zdecydujesz się na krótszą suknię lub na doszycie po skróceniu dodatkowej falbanki, czy innego elementu przedłużającego kreację.

Boho suknie ślubne, które możesz dostosować do siebie


Świetną alternatywą wobec chodzenia na kompromis i decydowania się na suknię ślubną, która nie spełnia Twoich oczekiwań w 100% będzie skorzystanie z salonu sukien ślubnych, który umożliwia doskonałe dopasowanie wszystkich, nawet najmniejszych, szczegółów sukienki do Twoich potrzeb i indywidualnych upodobań. Na stronie internetowej https://suknieboho.pl/ znajdziesz ciekawe projekty boho Marty Trojanowskiej, która jest otwarta na zmiany i pomysły z Twojej strony, aby suknia była w 100% Twoja i dla Ciebie. Zgłoś się na przymiarki lub szycie jeszcze dziś lub wybierz jedną z sukni dostępnych na stronie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%