Zamknij
REKLAMA

Znajdź swojego pracodawcę w Legionowie z Work or Not!

10.24, 27.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 12.52, 02.12.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

W tym roku Polska może cieszyć się niezwykle niskim wskaźnikiem bezrobocia (2. Miejsce w Europie, za Czechami). Nawet młode osoby, przed 25. rokiem życia, które dopiero wkraczają na rynek pracy nie mają aż tak dużego problemu ze znajdowaniem zatrudnienia.

Województwo mazowieckie we wrześniu przestało być jednak jedną z zielonych wysp dla poszukujących pracy w Polsce. Wówczas było tu 118,3 tys. osób bez zatrudnienia. Trend zaczyna się więc odwracać i zgodnie z zapowiedziami ekonomistów – wkraczamy w erę wzrostu bezrobocia. Czy to powinno zmuszać poszukujących pracy z Legionowa do pobłażania pracodawcom?

Trendy rynku pracy w Polsce

W sytuacji, kiedy liczba bezrobotnych wzrasta, przyjęło się sądzić, iż należy pracodawcom pozwalać na więcej. Osoby, które długo poszukują zatrudnienia godzą się na słabsze warunki pracy. Przede wszystkim na tzw. umowy śmieciowe (umowy zlecenia, umowy o dzieło). Kandydaci są skłonni pracować za niższe stawki oraz zgadzać się na zawieranie kontraktów krótkoterminowych. To bardzo „rozleniwia” pracodawców i ułatwia im rozgrywanie swoich biznesów kosztem przyszłych pracowników.

Idziemy po więcej

Przy trendzie wzrostu bezrobocia pracodawcy zaczynają więc stawiać wyższe wymagania potencjalnym kandydatom. Jednocześnie „luzując” je wobec samych siebie. Jednym z efektów są wspomniane wcześniej umowy śmieciowe na krótki termin. Innym wzrost wymaganych kompetencji, czy doświadczenia zawodowego. Pracodawcy mniej przejmują się też podtrzymywaniem dobrej atmosfery w środowisku biurowym. Przestają oferować dodatkowe benefity jak premie za wyniki, służbowe auto, czy niemal legendarne już „owocowe czwartki”. Wydawać by się mogło, że „czas pracowników przeminął”, ale mają oni niebywałą moc!

Sprawdzone informacje w Work or Not

Pracownicy mają głos! Mogą się udzielać, mówić i informować potencjalnych kandydatów o sytuacji w konkretnej firmie. Wszystko po to, aby wybierać najlepszych pracodawców, z którymi praca to sama przyjemność. Właśnie dlatego powstała platforma internetowa Work or Not, która pozwala zweryfikować przedsiębiorców. Wystarczy, że klikniesz: https://www.workornot.pl/city/6600-legionowo/companies, a Twoim oczom ukaże się lista pracodawców w Legionowie. Dzięki niej możesz zapoznać się z opiniami pracowników na temat firm, w których pracują lub pracowali. Dowiesz się, czy konkretny pracodawca jest godny zaufania. A Ty zdecydujesz: czy warto z nim pracować, a może nie?

Znajdź pracodawcę w Legionowie!

Work or Not pozwoli Ci sprawdzić potencjalnego pracodawcę, jeszcze zanim odbędziesz rozmowę kwalifikacyjną. Oszczędzi CI to czasu i nerwów, związanych z szukaniem zatrudnienia. W Legionowie wciąż poszukuje się pracowników oświaty, opiekunów osób z niepełnosprawnością, czy położnych. Masz więc nie tylko okazję odnaleźć zatrudnienie, które realnie pomaga innym. Z Work or Not możesz codziennie wstawać do pracy z uśmiechem!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%