Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć dobry ekspres przelewowy?

10.18, 25.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 10.59, 25.11.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Ekspresy przelewowe mają obecnie silną konkurencję w postaci zaawansowanych technologicznie ekspresów ciśnieniowych. Mimo to do porannej kawy przelewowy ekspres jest dla wielu osób po prostu niezastąpiony. Jak jednak wybrać ten odpowiedni? 

Ekspres przelewowy kontra ekspres automatyczny ciśnieniowy

Nowoczesny ekspres przelewowy potrafi stanowić dla ekspresu ciśnieniowego niemałą konkurencję. Kiedyś do ekspresu przelewowego nie można było zastosować nic oprócz zmielonej kawy, dzisiaj jest inaczej. Przelewowe ekspresy wykorzystują oczywiście zmieloną kawę, ale równie dobrze możesz wykorzystać ziarna, jeśli dysponujesz ekspresem z młynkiem. Oczywiście w ekspresie przelewowym nie przygotujesz espresso, cappuccino czy latte, ale wiele osób nie sięga po taką kawę, tylko stawia na klasyczną czarną kawę. W takim przypadku ekspres przelewowy jest absolutnie niezastąpiony, do tego tańszy w zakupie i utrzymaniu. Ponadto pozwala na jednorazowe przygotowanie nawet do kilkunastu filiżanek kawy. 

Jak oceniać ekspresy przelewowe?

Chcesz mieć pyszną kawę, a przy tym postawić na urządzenie dopasowane do twoich potrzeb? Zacznij od sprawdzenia mocy urządzenia, to ona będzie bowiem warunkować to, jak skutecznie będzie pracował ekspres. Kolejna sprawa to pojemność zbiornika na wodę, od niego będzie bowiem zależeć, ile kaw będzie można przygotować jednocześnie. To także łączy się ze szklanym dzbankiem i jego pojemnością. W końcu istotne jest, aby przelew miał wbudowany młynek, ponieważ dzięki temu można będzie korzystać z różnych rodzajów kawy. 

Cenne są także takie funkcjonalności, jakimi dysponują nowoczesne ekspresy przelewowe: 

  • automatyczne wyłączanie — które pozwala ustawić konkretny czas, kiedy ekspres powinien się wyłączyć,
  • możliwość wybrania stopnia zmielenia, ilości zmielonej kawy dostosowanej do ilości wody w zbiorniku, 
  • ustawienie mocy parzonej kawy, 
  • podtrzymanie temperatury i ustawienie czasu podgrzewania po zaparzeniu, 
  • godziny rozpoczęcia procesu mielenia i parzenia, 
  • blokada kapania,
  • wskaźnik poziomu wody. 

Więcej wskazówek dotyczących konkretnych modeli znajdziesz na: zestawienie.pl/ekspres-przelewowy-ranking/

Dobre kawy przelewowe

Ekspresy przelewowe są w stanie przygotować naprawdę dobrą kawę. Wiele zależy od ich funkcjonalności, mocy i jakości wykonania. Nie jest jednak tak, że wypicie dobrej kawy wymaga wykorzystania ekspresu ciśnieniowego. Dla wielu osób wręcz kawa z ekspresu przelewowego jest bardziej wskazana jako delikatniejsza, mniej drażniąca żołądek. Nowoczesne ekspresy tego typu parzą naprawdę dobrą kawę, więc warto rozważyć zakup właśnie tego typu urządzenia. 


 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%