Zamknij

W legionowskim szpitalu leczą z otyłości

11:49, 20.07.2022 | Redakcja
Skomentuj Filia Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

W legionowskim szpitalu, będącym filią Wojskowej Instytutu Medycznego w Warszawie rozpoczęto realizację programu, dzięki któremu osoby z tak zwaną otyłością patologiczną będą mogły uzyskać pomoc. Leczenie otyłości metodą chirurgiczną znacznie poprawi komfort życia pacjentów. Kto może skorzystać z tej formy leczenia?

- Do zabiegów będą kwalifikowani chorzy, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi powyżej 40 kg/m2 lub powyżej 35 kg/m2 przy współistnieniu innych schorzeń, takich jak np. nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca - czytamy w komunikacie prasowym.

Program KOS-BAR, w ramach którego prowadzona będzie terapia, zakłada kompleksową, koordynowaną opiekę nad pacjentem, realizowaną przez wielospecjalistyczny zespół, w skład którego wchodzą chirurg, internista, dietetyk, psycholog i fizjoterapeuta. 

- Leczenie operacyjne poprzedzone będzie przygotowaniem pacjenta według indywidualnie stworzonego planu opieki, który obejmował będzie także okres po zabiegu, aby zapewnić jak najlepsze długotrwałe efekty terapeutyczne

- zapewniają medycy ze szpitala w Legionowie.

Jak się zapisać?

Kwalifikacja chorych odbywa się w Poradni Chirurgii Ogólnej i Chorób Piersi Szpitala w Legionowie - tel. 261-866-204 w godz. od 10:00 do 13:00.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%