Zamknij
REKLAMA

Region: Rolnicy łatwiej sprzedadzą swoje produkty. Sejm uchwalił ważną ustawę

09.55, 09.11.2021
Skomentuj
REKLAMA

29 października Sejm uchwalił ustawę o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Nowy akt prawny reguluje prowadzenie takiego handlu w wyznaczonych miejscach w piątki i soboty - czytamy w komunikacie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jeśli ustawę przyjmie Senat i podpisze prezydent ułatwienia dla rolników wejdą w życie wraz z nowym rokiem.

Jak informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, celem wprowadzenia przepisów jest rozpowszechnienie sprzedaży bezpośredniej w miastach m.in. przez wprowadzanie przez władze gmin piątku i soboty, jako dnia sprzedaży bezpośredniej dla rolników sprzedających swoje produkty. Rolnicy i domownicy będą mogli w tych dniach sprzedawać produkty spożywcze wyprodukowane w swoich gospodarstwach oraz wyroby rękodzieła, nie wnosząc opłaty targowej. Takie rozwiązanie przyczyni się do zwiększenia dochodów w gospodarstwach rolnych, a także sprzyjać będzie upowszechnianiu produktów lokalnych, skracaniu i dywersyfikacji kanałów dystrybucji przez tworzenie miejsc bezpośredniej sprzedaży dla spożywczych produktów lokalnych.

Obecnie ustawa oczekuje na procedowanie w Senacie, następnie trafi na biurko prezydenta. Rząd planuje, że przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2022 roku.

/red./

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%