Zamknij

Co powie ryba? Cykl warsztatów dla całych rodzin

06:01, 31.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Fot. PIK Legionowo
REKLAMA

Powiatowa Instytucja Kultury organizuje serię warsztatów familijnych pod wspólnym hasłem „Co powie ryba? W dorzeczu trzech rzek”, w których odwoływać się będzie do szeroko pojętych tradycji rybackich. - Mamy nadzieję, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. A jest z czego wybierać! - zachęcają organizatorzy warsztatów.

Pierwsze warsztaty zaplanowano na 4 czerwca. Odbędą się one niejako przy okazji obchodów Gminnego Dnia Dziecka w Serocku. - Znacie powiedzenie „wyjść jak Zabłocki na mydle”? Kryje się za tym naprawdę ciekawa historia! Może poznacie ją 4 czerwca na warsztatach tworzenia mydeł prowadzonych przez Rodzinny Eko Zakątek? - pytają retorycznie pracownicy PIK-u.

25 czerwca są do wyboru aż dwa warsztaty

Podczas Wianków w Serocku można się będzie nauczyć zaplatać wiklinę pod okiem Siostry Plotą, a to wszystko w duchu Apoloniusza Kędzierskiego, malarza, który w serockiej szkole koszykarstwa uczył projektowania mebli oraz barwienia wikliny. 

Tego samego dnia w Jabłonnie, z panią Bogusławą Żaczkiewicz będzie można upleść kwietne wianki, idealne na obchody Nocy Sobótki.

2 lipca warsztaty na plaży!

PIK przygotował też nie lada gratkę dla miłośników pracy w drewnie! 2 lipca na plaży w Wieliszewie odbędą się warsztaty flisackie prowadzone przez Mistrzów Szkutnictwa Tradycyjnego z Sandomierza.

Ceramika? Proszę bardzo! 7 sierpnia w Nieporęcie

Podczas kolejnej edycji Festiwalu Filmowego im. Andrzeja Kondratiuka będzie okazja do stworzenia własnej ceramiki z motywami wodnymi. Spotkanie już 7 sierpnia w Nieporęcie.

Na koniec wakacji powrót do Serocka

Ostatnie warsztaty odbędą się podczas obchodów Zakończenia lata w Serocku. 27 sierpnia na serockiej plaży dzięki Rodzinnemu Eko Zakątkowi będziecie mogli poczuć się trochę jak rybacy wyplatający własną sieć, poznając tajniki efektownego łączenia supłów, węzłów i węzełków, czyli makramy.

Dokładny harmonogram warsztatów

  • 04.06.2022 r., Gminny Dzień Dziecka, boisko przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku, godz. 13:00–17:00, WARSZTATY TWORZENIA MYDEŁ (Rodzinny Eko Zakątek);
  • 25.06.2022 r., Wianki w Serocku, plaża w Serocku, godz. 15:00–20:00, WARSZTATY WIKLINOWE (Siostry plotą);
  • 25.06.2022 r., Noc Sobótki, zespół pałacowo-parkowy w Jabłonnie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY WIANKOWE (Bogusława Żaczkiewicz);
  • 02.07.2022 r., plaża w Wieliszewie, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY FLISACKIE (Flisacy z Sandomierza);
  • 07.08.2022 r., Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka, Nieporęt, plac przy Gminnym Ośrodku Kultury, godz. 16:00–19:00, WARSZTATY CERAMICZNE (Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia”);
  • 27.08.2022 r., Zakończenie lata, plaża w Serocku, godz. 16:00–20:00, WARSZTATY MAKARAMY (Rodzinny Eko Zakątek).

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc na nich jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń na miejscu w dniu warsztatów.

Portal Legio24.pl objął warsztaty swoim patronatem medialnym.


 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%