Zawodnicy Delfina wystartowali w Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie

09:06, 11.07.2022 Redakcja Aktualizacja: 12:29, 11.07.2022
Skomentuj Udany występ legionowskich pływaków w Olsztynie, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie Udany występ legionowskich pływaków w Olsztynie, fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Od czwartku do niedzieli (7-10.07) w Olsztynie trwały Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu. W zawodach udział wzięli zawodnicy legionowskiego Delfina. Choć tym razem nie przywieźli ze sobą medali, to występ naszych pływaków można uznać za udany.

W olsztyńskich zawodach o mistrzowskie tytuły walczyło 590 zawodniczek i zawodników ze 177 klubów z całej Polski. UKS „Delfin” Legionowo pod opieką trenera Daniela Krepsa i Rafała Perla reprezentowali: Patrycja Jurkiewicz, Amelia Kongiel, Tadeusz Tyczyński.

W drugim dniu zawodów Patrycja Jurkiewicz startowała na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskując w eliminacjach czas 28,77 s, który zapewnił  występ w popołudniowym bloku w finale A. W popołudniowym finale A Patrycja uzyskała czas 28,59s bijąc swój rekord życiowy, co uplasowało ją na 10. miejscu.

Również bardzo dobrze wypadł trzeci dzień mistrzostw. Po eliminacjach porannych, Patrycja wywalczyła dwa finały A odpowiednio: 50 m stylem motylkowym 30.32 s i 50 m stylem grzbietowym 32.76s. W popołudniowym finale A zajęła 8. miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 30.16 s oraz 9 miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 32.66 s.

Pozostałe wyniki legionowskich zawodników:

Patrycja Jurkiewicz
100 m stylem dowolnym – 1.04.81 (24. miejsce)
100 m stylem grzbietowym – 1:12.34 (19. miejsce -  z powodu kontuzji została wycofana z finału B)